Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2019, 17:43

autor: Entelarmer

Battlefield 5 - data premiery i zwiastun darmowej mapy Wake Island

Firma Electronic Arts udostępniła zwiastun zapowiadający powrót Wyspy Wake w Battlefield V. Trzecia darmowa mapa z rozdziału Wojna na Pacyfiku zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu.

Wyspa Wake gorąco wita graczy Battlefielda V. - Battlefield 5 - data premiery i zwiastun darmowej mapy Wake Island - wiadomość - 2019-12-06
Wyspa Wake gorąco wita graczy Battlefielda V.

Od rozpoczęcia Wojny na Pacyfiku w grze Battlefield V minął już ponad miesiąc. Jak dotąd mieliśmy okazję sprawdzić się w starciach na Iwo Jimie oraz Sztormie na Pacyfiku. Następna w kolejności jest Wyspa Wake, czyli jedna z klasycznych map z pierwszej odsłony serii Battlefield, którą ostatni raz widzieliśmy w Battlefieldzie 3. Dziś otrzymaliśmy zwiastun zapowiadający premierę tego pola bitwy oraz poświęcony mu wpis na oficjalnej stronie BFV. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Nowa wersja Wake Island jest dwukrotnie większa od oryginalnej, a studio DICE dołożyo starań, by dostosować ją do współczesnych standardów. Na mapie znajdziemy choćby znacznie więcej osłoniętych ścieżek, pozwalających dobrać się do skóry snajperom. Spora liczba płaskich lokacji ułatwi operowanie pojazdami, w tym amfibiami umożliwiającymi atak od strony morza. Wszystko to będziemy mogli sprawdzić za darmo od 12 grudnia, kiedy to mapa zadebiutuje na serwerach gry. Na początku Wyspa Wake pozwoli na zabawę w trybach Przełamania oraz Podboju i najazdu, ale być może zmieni się to wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Nowa wersja klasycznej mapy zadebiutuje w przyszłym tygodniu. - Battlefield 5 - data premiery i zwiastun darmowej mapy Wake Island - wiadomość - 2019-12-06
Nowa wersja klasycznej mapy zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Skoro o aktualizacjach mowa, patch poprzedzający dodanie Wyspy Wake wprowadził garść zmian w balansie rozgrywki. Twórcy skupili się na zmodyfikowaniu obrażeń broni przy ostrzeliwaniu obiektów znajdujących się poza ich optymalnym zasięgiem. Dochodzą do tego, rzecz jasna, poprawki rozmaitych błędów. Pełną (i długą) listę zmian w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie gry.