Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2019, 09:45

autor: Serek

Battlefield 5 - dziś startuje Wojna na Pacyfiku [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 11:00 ruszył kolejny rozdział w grze Battlefield V, zatytułowany Wojna na Pacyfiku. Dodatkowa zawartość pozwola pobawić się na nowych mapach oraz postrzelać z niedostępnych dotąd broni. Oczywiście na Pacyfiku.

Nowy obszar działań w Battlefield V już dziś. - Battlefield 5 - dziś startuje Wojna na Pacyfiku [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-31
Nowy obszar działań w Battlefield V już dziś.

Aktualizacja

Rozdział Wojna na Pacyfiku jest już dostępny. Wygląda na to, że nowa zawartość przypadła do gustu graczom.

Użytkownicy nie kryją zadowolenia. Źródło: Reddit.
Użytkownicy nie kryją zadowolenia. Źródło: Reddit.

Tekst oryginalny

Dwa dni temu gra Battlefield V otrzymała nową aktualizację, oznaczoną numerem 5.0. Patch, poza wyeliminowaniem szeregu błędów, wprowadził elementy nowego rozdziału - Wojny na Pacyfiku. Dziś od godziny 11:00 można będzie rozpocząć testy nowej zawartości. Co nowego zobaczymy?

Głównym motywem najnowszego rozszerzenia są nadmorskie starcia pomiędzy USA i Japonią. Co za tym idzie, do gry trafiają dwie nowe frakcje - Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych i Armia Cesarza. Do tego oczywiście typowe dla tego okresu bronie (m.in. M1 Garand, M1919A6 itd.), w tym katany. Wśród dodanych pojazdów znalazły się amerykański czołg M4 Sherman oraz japoński Typ 97. Twórcy pokusili się również o umieszczenie w grze czołgów pływających, takich jak LVT czy Ka-Mi. Nie zapomniano także o miłośnikach walki w przestworzach, którzy dostali do dyspozycji samoloty F4U Corsair oraz Zero - oba dostępne w wariantach myśliwca i bombowca. Jeśli jesteście ciekawi, jak to wszystko wygląda w ruchu, to koniecznie zobaczcie poniższy materiał z rozgrywki.

Jak sami widzicie, gameplay zdominowała zabawa na rozległych mapach. Takie podejście do rozgrywki powinno spodobać się wieloletnim miłośnikom serii, którzy pokochali Battlefielda właśnie za obszerne „tereny bitwy”. Walka odbywa się na plażach, w powietrzu krążą myśliwce, a wokół pełno okopów i zabudowań, w których można się ukryć - słowem: stary, dobry „be-ef”. Jeśli chcecie zapoznać się z pełną listą nowości wprowadzonych przez Wojnę na Pacyfiku, zajrzyjcie pod ten adres.

Przypomnijmy, że Battlefield V ukazał się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 20 listopada 2018 roku, a w okresie od 1 do 4 listopada tytuł będzie dostępny do przetestowania za darmo na wszystkich docelowych platformach.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V