Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2022, 16:13

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Battlefield 2042 zwiększa przyjemność ze strzelania, słowo klucz to responsywność

Electronic Arts ujawniło szczegóły łatki o numerze 3.1.0, która od dzisiaj jest dostępna w Battlefield 2042. Update zwiększa przede wszystkim responsywność rozgrywki.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Od godziny 10:00 wszyscy posiadacze strzelanki Battlefield 2042 mogą pobrać aktualizację 3.1.0. W związku z tym na oficjalnej stronie gry pojawiła się obszerna notka, szczegółowo opisująca zawartość łatki.

Aktualizacja 3.1.0

Patch oferuje m.in. przeróbkę mapy Manifest i trzy nowe bronie (M416, M240B, M93R) ze Skarbca. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że animacje wyjmowania/chowania broni, celowania przez przyrządy i sprintu zostały poprawione tak, aby były bardziej responsywne.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych elementów, które zostały usprawnione w patchu 3.1.0 do Battlefield 2042 (szczegółową listę znajdziecie pod tym linkiem).

  • Dodano elementy krwawej mgły do zwykłych trafień w ciało i głowę żołnierzy, aby lepiej zobrazować, że strzał był celny.
  • Poprawiono responsywność przy przejściu do ruchu ze stania w miejscu.
  • Można teraz dynamicznie zmieniać stopień powiększenia minimapy za pomocą skrótu klawiszowego.
  • Wyraźniejsze reakcje na trafienia, aby poprawić wrażenia ze strzelania.
  • Włączono wszystkie baretki przy wartości 40% XP.
  • Podwojono limit PD za wyzwania, ale każde z nich daje o 50% mniej PD.
  • Poprawiono szybkostrzelność kilku typów broni.

Warto wspomnieć, że mimo licznych usprawnień, jakie wniosła nowa aktualizacja, gracze w dalszym ciągu skarżą się na problemy z wysokim obciążeniem procesorów w trakcie zabawy. Biorąc pod uwagę, że przypadłość ta trapi grę już od dobrych kilku miesięcy, zaskakujące jest, iż programiści z DICE wciąż nie znaleźli na nią rozwiązania.

Obiecująca przyszłość

Warto wspomnieć, że w ogłoszeniu deweloperów pojawiła się informacja o kolejnym wydarzeniu, które najwyraźniej pojawi się w Battlefieldzie 2042 w najbliższej przyszłości. Potrwa ono trzy tygodnie, a każdy z nich przyniesie nowy tryb i świeże elementy kosmetyczne. Jednak nastąpi to dopiero po patchu 3.2, który pojawi się na początku przyszłego roku. Ten z kolei wprowadzi do strzelanki system oparty na klasach postaci i zmiany w mapach, m.in. na Rozłamie. Łatka doda również do Battlefield 2042 czternastego i zarazem ostatniego specjalistę.

Wydaje się, że cały wysiłek DICE względem Battlefielda 2042 przynosi efekty. Liczba graczy stale rośnie, a niedawno potwierdzono, że strzelanka otrzyma 4. i 5. sezon rozgrywek.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej