Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2022, 20:46

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Recykling w BF 2042; w sezonie 5. powróci mapa z Battlefielda 4

Twórcy Battlefielda 2042 ujawnili, co trafi do gry w przyszłym roku. Sezon piąty przywróci mapę z Battlefielda 4.

Źródło fot. ea.com
i

W Battlefieldzie 2042 dopiero co rozpoczął się trzeci sezon rozgrywek (trwa od 22 listopada), a Electronic Arts już ujawnia szczegóły na temat kolejnych. Czego możemy spodziewać się w grudniu, a także przyszłym roku?

Najbliższe aktualizacje

Trend dodawania przerobionych wersji map będzie w najbliższym czasie kontynuowany. Grudniowa aktualizacja 3.1 przyniesie nowy Manifest ze zmienionym rozmieszczeniem flag czy ciaśniejszymi przestrzeniami. Kolejny update, o numerze 3.2, to zaś ulepszona wersja Rozłamu. Ponadto wiemy, że to właśnie ta aktualizacja ponownie wprowadzi do BF2042 klasy postaci – o czym zresztą mówiono od dawna. Nadchodząca postać – ostatni ze specjalistów – trafi do zwiadowców.

Sezon 4.

Sezon czwarty zakończy pierwszy rok gry, a zadebiutuje on na początku 2023 r. Tradycyjnie doda do Battlefielda 2042 przepustkę bojową, masę sprzętu, jak również ulepszoną wersję Wrakowiska i nową mapę. Ta ma być mniejsza, a do tego bardziej liniowa niż poprzednie. Konkretniejsze informacje na temat sezonu zostaną podane „wkrótce”.

Mapa z BF4 w sezonie 5.

Zawartość na sezon piąty jest obecnie w fazie preprodukcji. Co ciekawe, obejmuje ona pewną mapę z Battlefielda 4. Tak brzmi jej wstępny opis:

W sezonie 5. skupimy się na poprzednich grach i na tym, jak mogą przeniknąć do świata 2042. Nowa mapa sezonu 5. będzie zapomnianym polem bitwy z ery Battlefielda 4. To zarośnięty obszar, pełen roślin i zniszczeń po wojnie w 2042 roku. Zachęci to do łączonych starć piechoty i pojazdów, wobec czego ważna będzie współpraca z drużyną.

Aktualnie trwa darmowy dostęp gry na Xboxach One i Series X/S oraz Steamie (do 5 grudnia). W dniach 16-23 grudnia posiadacze konsol PS4 i PS5 również będą mogli przetestować Battlefielda 2042 bezpłatnie.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Battlefield 2042 – oficjalna strona