Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2022, 09:44

autor: Adrian Werner

Battlefield 2042 z opóźnionym patchem. Na Steamie grę przegonił BF4

Studio DICE opóźniło premierę patcha 3.3 do Battlefielda 2042. Sytuacja gry jest bardzo zła - tytuł dał się przegonić na Steamie dziewięcioletniemu Battlefieldowi 4.

Twórcy Battlefielda 2042 nie przestają rozczarowywać fanów. Właśnie ogłoszono opóźnienie patcha.

Patch 3.3 opóźniony

  1. Aktualizacja 3.3 do gry Battlefield 2042 miała zadebiutować w tym tygodniu. Twórcy poinformowali jednak, że jej premiera została przełożona na przyszły tydzień.
  2. Skutkiem tego będzie nie tylko dłuższe oczekiwanie na poprawki. Do czasu premiery aktualizacji wyłączono bowiem tygodniowe misje, więc przeciągnie się również ich powrót.
  3. Patch 3.3 ma wreszcie wprowadzić tablicę wyników, pokazującą m.in. liczbę zabójstw i śmierci każdego gracza biorącego udział w meczu.

Battlefield 2042 coraz gorzej radzi sobie na Steamie, przegonił go nawet Battlefield 4

Dramatycznie złą sytuację gry dobrze oddają jej wyniki aktywności na Steamie. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w Battlefield 2042 bawiło się równocześnie raptem 2009 użytkowników tego serwisu.

Dla porównania w przypadku dziewięcioletniego Batlefielda 4 rekord aktywności we wtorek wyniósł 2234 osoby. Wczoraj na Steamie lepiej radziły sobie również gry Battlefield 1 (7616) oraz Battlefield V (21 931). Jeśli chodzi o tę ostatnią produkcję, wtorkowy rekord aktywności był ponad dziesięciokrotnie wyższy niż ten uzyskany przez Battlefielda 2042.

Oczywiście wyniki na Steamie nie oddają w pełni kondycji gry, gdyż dostępna jest ona również w innych pecetowych serwisach oraz na konsolach. Mimo to dają dobre pojęcie o tym, jak źle radzi sobie najnowsza odsłona cyklu.

Coraz gorszy odbiór na Steamie

Porażkę gry odzwierciedlają zresztą również jej oceny. Na Steamie tylko 28% recenzji stanowi pochwałę tytułu, co serwis kategoryzuje jako „w większości negatywny odbiór gry”. Licząc noty tylko z ostatnich 30 dni pozytywnych opinii jest jeszcze mniej – zaledwie 12%. Uznawane jest to za „przytłaczająco negatywny odbiór gry”.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej