Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2022, 09:54

Battlefield 2042 trafi do Game Passa, sugeruje Microsoft Store

Strona sklepu Microsoft Store sugeruje, że do gier dostępnych w usłudze Game Pass wkrótce dołączy Battlefield 2042.

Kilka dni temu pisaliśmy, że do oferty usługi abonamentowej Xbox Game Pass Ultimate trafi wkrótce FIFA 22. Teraz wiele wskazuje, że dołączy do niej również Battlefield 2042 w wersji na konsole Xbox Series X i S.

Jako pierwszy napisał o tym serwis XGP.pl. Jego redaktorzy zauważyli, że na karcie BF2042 w serwisie Microsoft Store pojawiło się logo Game Passa, sugerując rychłe dołączenie gry do tej oferty abonamentowej.

Battlefield 2042 trafi do Game Passa, sugeruje Microsoft Store - ilustracja #1
Źródło: Microsoft Store.

Należy dodać, że nie przesądza to jeszcze sprawy. Możemy mieć do czynienia z błędem. Przykładowo takie logo pojawiło się wcześniej na karcie Resident Evil Village i po pewnym czasie zostało usunięte, a gra nie trafiła do Game Passa. Mimo to w większości przypadków pojawienie się tej grafiki w sklepie zwiastuje rychłą zapowiedź dodania produkcji do abonamentu.

Dołączenie Battlefielda 2042 do Game Passa mogłoby mocno przysłużyć się grze. Okazała się ona bowiem porażką i w błyskawicznym tempie straciła większość graczy. Wydany niedawno wielki patch 4.0 lekko poprawił sytuację, ale wyniki aktywności na Steamie nadal są bardzo słabe – wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł bawiło się tam raptem 3545 osób równocześnie.

Podobnie było w przypadku Marvel’s Avengers. Dla tej gry dołączenie do Game Passa okazało się sporym sukcesem – produkcja szybko awansowała do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych pozycji w tej usłudze. Twórcy Battlefielda 2042 mogą więc mieć nadzieję na powtórzenie owego osiągnięcia.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield