Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 15:45

autor: AlexB

Battlefield 2042 sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy w tydzień po premierze

Jak poinformował znany dziennikarz Tom Henderson, w pierwszym tygodniu od premiery Battlefield 2042 sprzedał się w 4,23 miliona egzemplarzy. To wynik lepszy od m.in. Battlefielda 1, Bad Company 2 czy Battlefielda 4.

Nie da się ukryć, że Battlefield 2042 ma swoje problemy. Gracze oceniają najnowszą odsłonę słynnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek od studia DICE raczej chłodno, a akcje w stylu dodania do gry bożonarodzeniowej skórki umożliwiającej przebranie się za wirtualnego Świętego Mikołaja raczej nie poprawiają sytuacji. Faktem jest jednak również to, że produkcja ta sprzedaje się bardzo dobrze, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dziś znany branżowy dziennikarz Tom Henderson przedstawił kilka bardziej konkretnych liczb. Według opublikowanych przez niego danych (określanych jako wewnętrzne), w pierwszym tygodniu od premiery Battlefield 2042 rozszedł się w 4,23 miliona egzemplarzy. To wynik lepszy od chociażby Battlefielda 1 (3,46 miliona sztuk), Bad Company 2 (1,39 miliona) czy Battlefielda 4 (2,59 miliona), lecz ustępujący Battlefieldowi 3 (4,68 miliona).

Battlefield 2042 sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy w tydzień po premierze - ilustracja #1

Niestety, Henderson nie jest w stanie powiedzieć, jaki procent z tych sprzedanych egzemplarzy został zwrócony przez niezadowolonych klientów. Wątpi, żeby EA było skłonne podzielić się takimi danymi.

Z innych ciekawych liczb, podczas amerykańskiego Święta Dziękczynienia liczba aktywnych graczy Battlefielda 2042 na wszystkich platformach sięgnęła 1,67 miliona (rekord bawiących się w tytule jednocześnie wyniósł 269 tysięcy). Ponadto zgodnie z obliczeniami osoby grające na Steamie stanowią około 20% wszystkich.

Battlefield 2042 sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy w tydzień po premierze - ilustracja #2

Na koniec możemy zadać sobie pytanie, w którym momencie wyniki Battlefielda 2042 zaczną wyhamowywać i jak długo gracze, którzy zakupili ten tytuł, będą mieli ochotę się w nim bawić? To bowiem z pewnością zdeterminuje, jak długo gra będzie rozwijana.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield