Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 14:40

autor: Maycuzai

Battlefield 2042 może zostać opóźniony, są nowe plotki

Według znanych informatorów premiera Battlefielda 2042 zostanie opóźniona. Niestety, nie są oni zgodni co do nowej daty premiery.

Branża growa nie ma się najlepiej w tym roku. Pomimo kilku ciekawych premier (jak Psychonauts 2 czy 12 Minutes) ciągle odczuwalny jest brak dużych produkcji AAA. Sytuację miało uratować zaplanowane na grudzień Dying Light 2, lecz niestety nieoczekiwanie zostało opóźnione. To zachęciło dziennikarzy do spekulacji, który nadchodzący tytuł będzie następny. Wszystko wskazuje, że będzie nim Battlefield 2042. Domysły zaczęły się od zamieszczenia przez Jeffa Grubba (znanego informatora) postu na Twitterze:

Witamy w sezonie opóźnieniowym. Więcej obsuw jeszcze w tym tygodniu.

Dodam, że mam na myśli pojedynczą, specyficzną obsuwę.

Do Grubba szybko dołączyli inni renomowani znawcy branży – prowadzący kanał youtubowy Dealer_Gaming oraz Shpeshal_Nick z XboxEra. Ten pierwszy, powołując się na swoje źródła, oznajmił, że Battlefield 2042 ukaże się dopiero za rok. Shpeshal był natomiast bardziej optymistyczny, stawiając na okolice tegorocznego okresu przedświątecznego. Do tej pory przecieki Nicka często okazywały się być trafione – jak choćby ten z remakiem Dead Space’a.

Ta, nic potwierdzonego. Odpowiedziałem tylko na tweeta, w którym zostałem oznaczony, mówiąc że słyszałem podobnie. Tylko opóźnienie. Niekoniecznie na 2022 (rok).

Na ten moment EA nie odniosło się do sprawy. Dalej także nie ogłosiło terminu otwartej bety. Z tego właśnie powodu obsuwa wydaje się całkiem prawdopodobna. Jak sprawa potoczy się dalej? Przekonamy się na dniach. Domyślnie Battlefield 2042 ma ukazać się 22 października na PC, Xboxie Series S|X, PS5 oraz Xboxie One i PS4.