Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2020, 10:45

Battle Brothers otrzyma największe do tej pory DLC Blazing Deserts

Twórcy dobrze przyjętej gry Battle Brothers, która łączy elementy strategii turowej oraz RPG-a, ogłosili, że pracują obecnie nad trzecim dodatkiem do produkcji. DLC nazwane Blazing Deserts wprowadzi sporo nowej zawartości, ale nie poznaliśmy jeszcze jego daty premiery.

Battle Brothers to dobrze przyjęta debiutancka produkcja zespołu Overhype Studios, która łączy ze sobą elementy strategicznej gry turowej oraz RPG-a. Jej twórcy ogłosili właśnie, że obecnie pracują nad kolejnym DLC, nazwanym Blazing Deserts, które m.in. wzbogaci dostępny świat o nowe krainy (pustynie oraz dziką dżunglę). Deweloperzy twierdzą, że będzie to największy dodatek do Battle Brothers, jaki do tej pory stworzyli. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale prace nad DLC mają zakończyć się w drugim kwartale tego roku.

Trwają prace nad nowym dodatkiem do Battle Brothers. - Battle Brothers otrzyma największe do tej pory DLC Blazing Deserts - wiadomość - 2020-01-18
Trwają prace nad nowym dodatkiem do Battle Brothers.

Oprócz wspomnianych wcześniej lokacji do gry zostanie dodany także m.in. nowy kryzys w późnym etapie rozgrywki, różnorodni przeciwnicy, frakcje, wyposażenie czy też wydarzenia. Pełną listę zaplanowanych elementów dodatku Blazing Deserts znajdziecie pod tym adresem. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych wraz z postępem prac. Twórcy poinformowali również, że oprócz dodatku gra doczeka się darmowej aktualizacji, która wniesie sporo poprawek oraz zmian w balansie rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że jest to już trzeci dodatek do Battle Brothers, a autorzy od premiery gry w 2017 roku mocno pracują, aby regularnie dodawać nową zawartość. To przyczyniło się do dobrego odbioru produkcji – na platformie Steam aż 88% graczy ocenia ją pozytywnie. Tytuł przyciąga ciekawym połączeniem różnych gatunków oraz wysokim poziomem trudności. Batlle Brothers na razie dostępne jest tylko na komputerach osobistych.