Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2019, 10:59

Niezależne Battle Brothers otrzyma kolejne DLC, Warriors of the North

Miks RPG, survivalu i turowej strategii, wydane w 2017 roku Battle Brothers, doczeka się drugiego płatnego DLC. Rozszerzenie wprowadzi całkowicie nową frakcję wojowników z północy, wzorowanych na wikingach.

Jedna z najlepszych niezależnych gier 2017 roku (o której większość graczy pewnie nigdy nawet nie słyszała) doczeka się kolejnego rozszerzenia. Studio Overhype zapowiedziało płatne DLC do swojego turowego RPG, Battle Brothers, zatytułowane Warriors of the North. Deweloperzy nie ujawnili jeszcze daty premiery, we wpisie na swoim blogu stwierdzili jednak, że nowy dodatek będzie nieco mniejszej skali niż poprzedni, Beasts & Exploration, i w związku z tym powinien być gotowy w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Miłośnicy tego niszowego taktycznego RPG już wkrótce zmierzą się z brutalnymi łupieżcami z północy. - Niezależne Battle Brothers otrzyma kolejne DLC, Warriors of the North - wiadomość - 2019-02-02
Miłośnicy tego niszowego taktycznego RPG już wkrótce zmierzą się z brutalnymi łupieżcami z północy.

Jak łatwo wywnioskować z tytułu, rozszerzenie Warriors of the North skupi się na frakcji wojowników wzorowanych na wikingach, napadających na wsie i miasteczka oraz składających bogom ofiary z ludzi. Dodanie ich ma wprowadzić wyraźniejszą charakterystykę północnych regionów mapy oraz zaoferować nowe wyzwania podczas walk z bandytami. Ponadto DLC wprowadzi sporo pomniejszych nowości, a wraz z nim zadebiutuje także bezpłatna aktualizacja, która ma zapewnić drobne usprawnienia oraz lepszy balans rozgrywki. Jeśli jesteście zainteresowani konkretami, polecamy uważne śledzenie bloga twórców, gdzie będą oni opisywać szczegółowo całą ważniejszą zawartość, na razie jednak musimy zadowolić się ogólną listą podstawowych elementów, jakie otrzymamy wraz z nadchodzącym rozszerzeniem.

Dodatek Warriors of the North zaoferuje:

  1. nowych ludzkich przeciwników z własnym stylem walki i wyposażeniem, na każdym etapie gry;
  2. różne wersje pochodzenia i historii naszej kompanii – każda z własnym wpływem na rozgrywkę, od początkowych postaci i ekwipunku aż po specjalne zasady rozgrywki;
  3. chorągwie, zbroje i hełmy, inspirowane kulturą nordycką i ruską;
  4. nową legendarną lokację;
  5. nowe kontrakty;
  6. nowe wydarzenia.
Osoby, które nie planują zakupu Warriors of the North, też mają na co czekać – wraz z DLC wypuszczona zostanie także darmowa aktualizacja z wieloma pomniejszymi usprawnieniami. - Niezależne Battle Brothers otrzyma kolejne DLC, Warriors of the North - wiadomość - 2019-02-02
Osoby, które nie planują zakupu Warriors of the North, też mają na co czekać – wraz z DLC wypuszczona zostanie także darmowa aktualizacja z wieloma pomniejszymi usprawnieniami.

Tym samym Battle Brothers w ponad dwa lata od premiery (gra zadebiutowała w marcu 2017 roku) doczeka się następnego rozszerzenia. Poprzednie, Beasts & Exploration, skupiało się przede wszystkim na walce z rozmaitymi legendarnymi bestiami, craftingu i możliwościach większej personalizacji swojego ekwipunku. Sama produkcja zebrała dobre recenzje (średnia ocen w serwisie Metacritic to 80/100), przyciągając graczy swoim ponurym klimatem, wysokim poziomem trudności, a także ciekawym połączeniem elementów RPG, turowej strategii i survivalu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battle Brothers
  2. Gra Battle Brothers w serwisie Steam