Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2020, 15:41

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Battle Brothers – dodatek Blazing Deserts z datą premiery

Zespół Overhype Studios ogłosił datę premiery Blazing Deserts – inspirowanego perską oraz arabską kulturą trzeciego i największego do tej pory dodatku do gry Battle Brothers.

Battle Brothers – dodatek Blazing Deserts z datą premiery - ilustracja #1
Blazing Deserts zadebiutuje w sierpniu.

Blazing Deserts, zapowiedziane w styczniu trzecie rozszerzenie do gry Battle Brothers, otrzymało datę premiery. Dodatek ukaże się 13 sierpnia 2020 roku na Steamie i GOG.com. DLC wzbogaci produkcję o tereny pustynne, inspirowane perską i arabską kulturą wyposażenie (w tym prymitywną broń palną), a także nowych przeciwników. Twórcy zapewniają, że będzie to największe i najbardziej ambitne rozszerzenie Battle Brothers do tej pory.

DLC wprowadzi też m.in. walki na arenie, nowy kryzys w późnym etapie gry, kolejne kontrakty i wydarzenia, a także trzy nowe warianty pochodzenia kompanii – każdy z innym wpływem na rozgrywkę. Pełną listę zmian, które przyniesie ze sobą Blazing Deserts, można znaleźć na oficjalnej stronie gry.

Battle Brothers ukazało się 24 marca 2017 roku na PC. Łącząca elementy turowej gry strategicznej i RPG-a produkcja niezależnego studia Overhype doczekała się wcześniej dwóch rozszerzeń – Beasts & Exploration oraz Warriors of the North.