Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2016, 08:58

autor: Adrian Werner

Batman: The Telltale Series - sporo nowych informacji wprost z E3

Dzięki zorganizowanej podczas targów E3 prezentacji gry Batman: The Telltale Series dowiedzieliśmy się sporo nowego o tej epizodycznej przygodówce z Mrocznym Rycerzem w roli głównej.

Podczas targów E3 zorganizowano prezentację pierwszych trzydziestu minut epizodycznej przygodówki Batman: The Telltale Series. Niestety, nigdzie nie opublikowano zapisu tego pokazu, ale dzięki relacji serwisu IGN dowiedzieliśmy się przynajmniej sporo nowego na temat projektu.

Gra położy duży nacisk na życie bohatera jako Bruce Wayne. - Batman: The Telltale Series - sporo nowych informacji wprost z E3 - wiadomość - 2016-06-15
Gra położy duży nacisk na życie bohatera jako Bruce Wayne.

Gra zaprezentuje Batmana w stosunkowo wczesnym okresie kariery, ale nie jest to historia o jego początkach jako superbohatera. W momencie rozpoczęcia akcji działa on już od pewnego czasu, ma wszystkie dobrze znane gadżety, a przestępcy nauczyli się już go bać. Z drugiej jednak strony policja wciąż jest do niego wrogo nastawiona i próbuje go złapać, a niektórzy stróże prawa nie mają nic przeciwko, aby strzelać do niego bez ostrzeżenia. Podczas prezentacji pojawiły się jednak wskazówki, że komisarz Gordon rozpoczął już po cichu współpracę z Mrocznym Rycerzem.

Produkcja jest zdecydowanie najładniejszą z przygodówek opracowanych do tej pory przez studio Telltale Games. Gra utrzymana jest w komiksowej stylistyce, a w kostiumie oczy Batmana świecą białym światłem. Głosu bohaterowi użyczy Troy Baker, co jest o tyle zabawne, że w ostatnich latach kilkukrotnie wcielał się on w Jokera, m.in. w Batman: Arkham Origins oraz filmie animowanym Batman: Assault on Arkham. Podczas patrolowania ulic miasta Gotham Mroczny Rycerz wykorzysta modulator głosu, wzorem tego, co ostatnio mogliśmy usłyszeć w kinach oglądając Batman v Superman.

Wzorem innych gier Telltale Games wszystkie sceny akcji zostaną zrealizowane za pomocą sekwencji typu quick time events, wymagających wciskania wskazanych klawiszy w odpowiednich momentach. Obejmie to również sceny walki, podczas których wprowadzanie właściwych komend ma ładować specjalny pasek i gdy zostanie on zapełniony będziemy mogli szybko zakończyć starcie.

W przeciwieństwie do praktycznie wszystkich wcześniejszych gier opartych na tej licencji, w Batman: A Telltale Games Series sporo czasu spędzimy poza kostiumem jako Bruce Wayne. Scenariusz skoncentruje się na jego problemach, w tym próbach utrzymania reputacji rodu Wayne’ów, jak również wpływie, jaki nocna walka z przestępcami ma na ciało i umysł bohatera. W demie pokazana została także obszerna sekwencja mająca miejsce podczas balu charytatywnego, gdzie Bruce odbył wiele rozmów z postaciami, z których część w rzeczywistości była superłotrami. Tradycyjnie przebieg większości konwersacji będzie miał istotny wpływ na dalszy rozwój historii.

Pierwszy sezon Batman: A Telltale Games Series składać się będzie z pięciu odcinków, z których każdy zaoferuje około 90-120 minut zabawy. Pierwszy epizod zadebiutuje latem tego roku. W planach są wersje na pecety i niesprecyzowane jeszcze konsole i urządzenia mobilne, co w praktyce prawie na pewno oznacza PlayStation 4, Xboksa One oraz systemy iOS i Android.

  1. Oficjalna strona gry