Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 czerwca 2020, 17:12

autor: Entelarmer

Batman i Joker na protestach w USA podbijają social media

Nie tylko Anonymous zainteresowało się protestami w USA. Sieć podbijają filmiki z człowiekiem w stroju Batmana, którego wypatrzono wśród demonstrantów.

Od kilku dni trwają protesty na terenie całego USA po śmierci George’a Floyda. Sytuacja jest na tyle poważna, że zainteresowali się nią hakerzy z grupy Anonymous oraz… Batman. Mrocznego Rycerza widziano spacerującego wśród protestujących w Filadelfii w starannie wykonanym stroju.

Oczywiście pojawienie się superbohatera wywołuje żywe emocje. Wielu ogranicza się do wyrażenia swojego entuzjazmu lub powiązania tego z pewną sceną z filmu Mroczny Rycerz powstaje Christophera Nolana. Inni żartują, że nawet obrońca Gotham dołączył do protestów przeciwko brutalnemu zachowaniu policjantów. Jednak przeczą temu doniesienia osób, które skontaktowały się z „Batmanem” (via Twitter). Fan przebrany za Mrocznego Rycerza miał powiedzieć, że nie popiera protestujących, a swój „spacer” w stroju superbohatera odbył dla sławy. Zwolennicy demonstracji muszą się zadowolić Jokerem. Księcia Zbrodni Gotham wypatrzono w ostatnich dniach w Minneapolis, gdzie doszło do aresztowania George’a Floyda i gdzie rozpoczęły się protesty. Niemniej i to nie zachwyca niektórych osób, które mają za złe – jak chce autor jednego z wpisów na Twitterze – „dzieciakom rzucającym butelkami” i żyjącym „marzeniami Jokera” przemienienie względnie spokojnego protestu w starcia z policją i powszechny wandalizm.

Zapewne znajdą się osoby, które wszelkie tego typu przebieranki uznają za niepoważne w obliczu amerykańskiego kryzysu. Sytuacja w USA jest bez wątpienia niewesoła. Protestujący oblegli nawet Biały Dom z zamiarem dostania się do prezydenckiej rezydencji (via Twitter), a w ponad 40 miastach (m.in. w Los Angeles, Atlancie oraz Minneapolis) wprowadzono godzinę policyjną (podajemy za serwisem CNN). Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że każda sytuacja – choćby i najbardziej poważna – zawsze da komuś pretekst do żartów, choćby i najbardziej nie na miejscu.

Batman i Joker na protestach w USA podbijają social media - ilustracja #1
Batman, Joker – kto następny? (Kadr z filmu Mroczny Rycerz powstaje).

Wypada wspomnieć, że nie był to pierwszy „patrol” superbohatera z Gotham w ostatnich miesiącach. W kwietniu meksykański fan Batmana pojawił się na ulicach miasta Monterrey w Batmobilu, nawołując ludzi do pozostania w domach na czas epidemii (via ScreenRant).