Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2017, 16:23

autor: Góral

Batman: Arkham VR pojawi się na HTC Vive i Oculus Rift

25 kwietnia na PC-tach (HTC Vive i Oculus Rift) ukaże się gra Batman: Arkham VR, która obecnie dostępna jest tylko na konsoli PlayStation 4 (PlayStation VR).

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała PC-tową wersję gry Batman: Arkham VR. Obecnie tytuł dostępny jest tylko na konsoli PlayStation 4 (PlayStation VR), ale 25 kwietnia bieżącego roku pojawi się na pecetach (gogle rzeczywistości wirtualnej HTC Vive i Oculus Rift).

Batman: Arkham VR w skrócie:
  • gra przygodowa na gogle VR;
  • ukazała się 13 października 2016 na konsoli PlayStation 4 (PlayStation VR);
  • 25 kwietnia pojawi się na PC-tach (HTC Vive i Oculus Rift).

Tytuł ukazał się na maszynie firmy Sony 13 października 2016 i był – a nawet jest do tej pory – jednym z ciekawszych projektów przeznaczonych dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Stworzona przez ekipę RockSteady Studios produkcja koncentruje się na detektywistycznym aspekcie pracy Batmana. Człowiek Nietoperz musi odnaleźć swoich pomocników – Robina i Nightwinga. W tym celu przeczesuje rozmaite zakamarki miasta Gotham w poszukiwaniu poszlak, dowodów, śladów zbrodni itd.

Choć z Batmanem mieliśmy już nieraz do czynienia w grach wideo, to Batman: Arkham VR zapewnia nieco odmienne – choć krótkie (grę można przejść w półtorej godziny) – doświadczenie, którego z pewnością powinni zakosztować posiadacze gogli VR. Niestety nie znamy jeszcze ceny PC-towego wydania, ale wersja na konsolę PlayStation 4 kosztuje 84 zł, więc najpewniej podobnej kwoty trzeba oczekiwać na „blaszakach”.

Batman: Arkham VR pojawi się na HTC Vive i Oculus Rift - ilustracja #2