Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2021, 13:51

Salami i nowa klasa - nadchodzi największy dotąd patch do Baldur's Gate 3 [Aktualizacja]

Baldur's Gate III wkrótce otrzyma kolejną wielką aktualizację. Ogromny Patch 6 przyniesie ze sobą wiele nowości, w tym grywalną klasę i salami jako „broń”.

Aktualizacja:

Zespół Larian Studios potwierdził domysły fanów. Nową klasą w Patchu 6 będzie czarnoksiężnik (sorcerer). Tak jak zapowiadano, można go sprawdzić na rozpoczętych dziś targach EGX 2021 w Londynie. Niestety, nadal nie podano daty kolejnego odcinka Panel From Hell.

Oryginalna wiadomość:

Ostatni duży patch do wczesnej wersji Baldur’s Gate III ukazał się jeszcze w lipcu. Przyszła więc pora na kolejną łatkę – i to ogromną. Zespół Larian Studios zapowiedział Patch 6, który ma być największą z dotychczasowych aktualizacji gry. Fakt, że będzie ona potrzebować 60 GB miejsca na dysku, mówi sam za siebie.

Tak jak w przypadku poprzednich dużych łatek, po Patchu 6 dotychczasowe pliki zapisu przestaną działać – chyba że zrezygnujemy z aktualizacji. Jeśli chcemy kontynuować przygodę w obecnej wersji, należy przejść do Biblioteki Steama, kliknąć prawym przyciskiem myszy na pozycji Baldur’s Gate III, a następnie przejść do zakładki „Beta” i z rozwijalnej listy wybrać opcję „Patch 5”. Więcej informacji (po angielsku) znajdziecie w komunikacie na Steamie.

Ogłoszenie nie zdradza prawie żadnej z nadchodzących licznych nowości. Wiemy, że do gry zawita niedostępna wcześniej grywalna klasa, najwyraźniej lubująca się w „tworzeniu magii”. Ponadto Patch 6 pozwoli wyposażyć bohatera w… salami. Albo i dwa, jeśli taki będzie nasz kaprys – deweloper zapewnił bowiem, że owa „broń” będzie wspierała tzw. dual wielding (czyli korzystanie z dwóch egzemplarzy naraz, po jednym w każdej ręce). Ma to być nawiązanie do pewnego incydentu z lipcowego streamu Larian Studios.

Niestety, na tym skończyła się hojność twórców w dzieleniu się informacjami. Nie wiemy nawet, kiedy dokładnie ukaże się Patch 6, mimo że ma on zadebiutować „wkrótce”.

Na szczęście studio Larian nie chce nas trzymać długo w niepewności. Demo z nową klasą będzie dostępne na rozpoczynających się jutro londyńskich targach EGX. Co więcej, deweloperzy niedługo zorganizują kolejną edycję transmisji Panel From Hell, w trakcie której dokładnie omówią zawartość nadchodzącej aktualizacji.

  1. Oficjalna strona gry Baldur’s Gate III
  2. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  3. Baldur’s Gate III – poradnik do gry