Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2020, 11:01

autor: Aquma

Baldur’s Gate 3 będzie miało specjalną funkcję dla streamerów

W Baldur’s Gate 3 pojawi się specjalna funkcja dla streamerów, pozwalająca osobom oglądającym rozgrywkę głosować na kwestie dialogowe i sugerować grającemu, jaką powinien podjąć decyzję. Deweloperzy pochwalili się też stopniem skomplikowania dialogów oraz scen przerywnikowych w swojej najnowszej produkcji.

Baldur’s Gate 3 będzie miało specjalną funkcję dla streamerów - ilustracja #1
BG3 – już za kilka tygodni będziemy mogli samodzielnie sprawdzić grę.

W SKRÓCIE:

  1. Baldur’s Gate III będzie miało bardzo dużo animowanych scen;
  2. dialogi mają mieć wysoki poziom skomplikowania oraz interaktywności i wszystkie wybory będą pokazywane w animacjach;
  3. integracja z Twitchem pozwoli oglądającym głosować, sugerując jaką decyzję powinien podjąć grający.

Deweloperzy z firmy Larian Studios – twórcy wyczekiwanej gry RPG Baldur’s Gate III – opublikowali na Steamie kolejną notkę poświęconą tej produkcji. Można w niej znaleźć informacje na kilka tematów, takich jak animowane sceny, dialogi pomiędzy postaciami czy integracja z platformą Twitch.

Animowane sceny i dialogi

Dialogi w Baldur’s Gate III będą znacznie lepiej animowane i zostaną przedstawione w zauważalnie bardziej filmowy sposób niż miało to miejsce w Divinity: Original Sin II. Różnica powinna być widoczna gołym okiem już w wersji, która zadebiutuje we wczesnym dostępie – twórcy odnotowują wręcz, że nie przypominają sobie innej gry Early Access, która miałaby sceny na takim poziomie.

Ty opowiadasz swoją historię, a my kręcimy ją dla ciebie (jak film - przyp. red.). Ściągamy kamerę z góry, z pozycji ponad graczami, umieszczamy ją na dole, w samym dramacie, bezpośrednio w akcji. Nie mogę sobie przypomnieć innej gry Early Access, która miałaby animowane sceny na tym poziomie. Jest wiele gier, które, w chwili dodania takich scen, muszą stać się mniejsze. Nie chcieliśmy tego robić – powiedział Jason Latino, odpowiedzialny w studiu za reżyserię scen przerywnikowych.

Baldur’s Gate 3 będzie miało specjalną funkcję dla streamerów - ilustracja #2
W BG3 dialogów nie będziemy obserwowali z oddali.

Możemy też spodziewać się zdecydowanie większego poziomu skomplikowania dialogów oraz dużej interaktywności.

Integracja z Twitchem

Ciekawym wątkiem jest również integracja z platformą Twitch. Produkcja otrzyma funkcję, którą mieliśmy już okazję zobaczyć w czasie niektórych streamów – osoby oglądające rozgrywkę na żywo będą mogły głosować na dialogi, tym samym podpowiadając grającemu wybory, które ich zdaniem powinny zostać dokonane.

Warto odnotować, że funkcja ta będzie dostępna już w dniu premiery Baldur’s Gate III we wczesnym dostępie (przypominamy, że ta powinna nastąpić 30 września).

  1. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  2. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?
  3. Wszystko o Baldur’s Gate 3
  4. Baldur’s Gate III – strona oficjalna