Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 23:00

Autorzy Far Cry Primal wykorzystali mapę z Far Cry 4?

Wiele wskazuje na to, że przy produkcji Far Cry Primal Ubisoft postanowił wykorzystać odpowiednio przerobioną wersję mapy z Far Cry 4, zamiast tworzyć nowy świat od podstaw.

Na pierwszy rzut oka Far Cry Primal prezentuje się jako całkiem radykalna zmiana w porównaniu z poprzednim odsłonami. Jest nowy okres historyczny, typ wykorzystywanego uzbrojenia i świat. Okazuje się jednak, że z tym ostatnim jest pewien problem. Wiele wskazuje bowiem na to (za spostrzegawczość podziękować należy serwisowi grynieznane.pl), że firma Ubisoft, zamiast opracować kompletnie nową mapę, wykorzystała zmodyfikowaną wersję tej z Far Cry 4.

Eksplorując świat może być to ciężko zauważyć, ale po porównaniu map z lotu ptaka widać, że rzeki mają praktycznie identyczny bieg. Również lokalizacje dróg i zbiorników wodnych często się powtarzają, a niektóre mosty z „czwórki” zastąpiły zlokalizowane dokładnie w tym samym miejscach brody. Far Cry Primal nie prezentuje się jak idealna kopia i dostrzegalne są pewne zmiany - niektóre rzeczy dodano, inne usunięto lub przerobiono, ale podobieństwa są zbyt wyraźne, aby były jedynie przypadkiem. Zresztą popatrzcie i oceńcie sami:

Porównanie map:

Autorzy Far Cry Primal wykorzystali mapę z Far Cry 4? - ilustracja #2
Autorzy Far Cry Primal wykorzystali mapę z Far Cry 4? - ilustracja #3

Przypomnijmy, że Far Cry Primal dostępny jest na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Wersje konsolowe trafiły do sprzedaży 23 lutego, a na PC gra zawitała 1 marca.

Dzięki porzuceniu realiów współczesnych na rzecz prehistorii produkcja oferuje świeże klimaty, choć z recenzji wynika, że pod względem mechanizmów rozgrywki zmiany nie są aż tak duże, jak można się było tego spodziewać. Mimo to tytuł został przyjęty ciepło i obecnie średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 75%. Nasz redaktor był bardziej surowy i wystawił grze notę 7/10.

  1. Recenzja gry Far Cry: Primal - oryginalny czas i miejsce akcji, wyświechtane rozwiązania
  2. Far Cry Primal – oficjalna strona gry
  3. Far Cry Primal – kompendium wiedzy