Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2018, 13:40

autor: Adrian Werner

Assetto Corsa Competizione wjedzie na Steam Early Access we wrześniu

Zespół Kunos Simulazioni i firma 505 Games ogłosiły, że symulator wyścigowy Assetto Corsa Competizione trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie 12 września tego roku.

Na grę poczekamy jeszcze półtora miesiąca. - Assetto Corsa Competizione wjedzie na Steam Early Access we wrześniu - wiadomość - 2018-07-30
Na grę poczekamy jeszcze półtora miesiąca.
ASSETTO CORSA COMPETIZIONE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Kunos Simulazioni
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: symulator wyścigów
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery w Early Access: 12 września 2018 r,

Studio Kunos Simulazioni poinformowało, że symulator wyścigów Assetto Corsa Competizione zadebiutuje we wczesnym dostępie 12 września tego roku. Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i będzie sprzedawana w ramach Steam Early Access. Na razie wszystko wskazuje na to, że w planach nie ma polskiej lokalizacji.

W dniu premiery we wczesnym dostępie zawartość gry będzie mocno ograniczona. Zasiądziemy wyłącznie za kierownicą samochodu Lamborghini Huracan GT3, którym zaszalejemy na tylko jednym torze w postaci słynnego niemieckiego Nürburgringa.

Autorzy chcą najpierw upewnić się, że wszystko działa prawidłowo zanim zaczną rozbudowę zawartości gry. Kolejne trasy i auta dodawane będą w comiesięcznych aktualizacjach. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje pełna wersja Assetto Corsa Competizione i twórcy ograniczają się do stwierdzenia, że powinno to nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy, że gra bazuje na licencji wyścigów Blancpain GT organizowanych przez SRO Motorsports Group. Autorzy kładą nacisk przede wszystkim na wysoki realizm jazdy i obiecują zaawansowany silnik fizyczny oraz drobiazgowo odwzorowane trasy, opracowane na podstawie laserowych skanów prawdziwych torów.

Assetto Corsa Competizione zaoferuje zarówno tryby dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki multiplayer. Wieloosobową rywalizacją rządzić będzie system ocen kierowców, w stylu tych, jakie możemy znaleźć m.in. w iRacing, czy Gran Turismo Sport, biorący pod uwagę nie tylko naszą skuteczność, ale również wierność zasadom fair play.

  1. Oficjalna strona gry