Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 lipca 2018, 15:20

autor: Jiker

Arnold Schwarzenegger kręci sceny do nowego Terminatora

Prace nad nowym Terminatorem trwają w najlepsze. Potwierdził to Arnold Schwarzenegger, odtwórca legendarnej roli T-800, który aktualnie kręci sceny do najnowszego filmu Tima Millera i Jamesa Camerona.

Arnold Schwarzenegger poinformował za pośrednictwem nagrania skierowanego do Franka Bainimaramy, premiera Fidżi, że nie pojawi się na organizowanym przez tamtejsze władze szczycie klimatycznym w ramach Climate Action Pacific Partnership. Oficjalnym powodem absencji jest kręcenie scen do nowego Terminatora. Film, nad którym pieczę sprawują James Cameron (producent) i Tim Miller (reżyser, znany z nakręcenia pierwszego Deadpoola), trafi do kin pod koniec 2019 roku.

Arnold Schwarzenegger kręci sceny na planie nowego Terminatora. - Arnold Schwarzenegger kręci sceny do nowego Terminatora - wiadomość - 2018-07-30
Arnold Schwarzenegger kręci sceny na planie nowego Terminatora.
Arnold Schwarzenegger kręci sceny do nowego Terminatora - ilustracja #2

T-800 to elektroniczny morderca, grany przez Arnolda Schwarzeneggera w filmach Terminator (1984), Terminator 2: Dzień sądu (1991) i Terminator 3: Bunt maszyn (2003 – jako T-850). W Terminatorze: Ocaleniu (2009) oraz Terminatorze: Genisys (2015) wcielali się w niego odpowiednio Roland Kickinger i Brett Azar, a twórcy jedynie wygenerowali za pomocą grafiki komputerowej jego głowę na podobieństwo młodego Schwarzeneggera.

Przypominamy, że Cameron, twórca oryginalnego Terminatora, oraz producenci ze Skydance i Paramount Pictures puszczą w niepamięć to, co działo się po Terminatorze 2 i stworzą bezpośrednią kontynuację tego filmu. Historia, która zostanie w niej opowiedziana, póki co jest jedną wielką niewiadomą. Zważywszy jednak na to, że zdjęcia do filmu trwają, możemy spodziewać się, że wkrótce zaspokoimy nasz głód informacyjny.

W nową wersję tytułowego Terminatora wcieli się Gabriel Luna, mający na koncie rolę Ghost Ridera w serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y. Na ekranie towarzyszyć mu będzie nie tylko Schwarzenegger, ale i Linda Hamilton, powracająca do roli Sarah Connor. Ponadto w filmie ujrzymy Mackenzie Davis (Blade Runner 2049, Black Mirror), Diego Bonetę (Królowe krzyku) oraz Natalię Reyes. Za scenariusz odpowiedzialny jest David S. Goyer (w dorobku fabuły do trylogii o Batmanie Christophera Nolana, czy Batmana v Supermana: Świtu Sprawiedliwości). Premiera Terminatora zaplanowana została na 22 listopada 2019 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Skydance
  2. Oficjalna strona internetowa wytwórni Paramount Pictures