Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 kwietnia 2018, 14:55

autor: Jiker

Nową wersję Terminatora zagra Gabriel Luna

W szóstym filmie z serii Terminator, będącym kontynuacją dwóch pierwszych odsłon cyklu, zobaczymy dwóch Terminatorów - starego, czyli T-800, granego przez Arnolda Schwarzeneggera, oraz nowego, w którego wcieli się Gabriel Luna.

W ostatnich dniach poznaliśmy nowe szczegóły na temat szóstej odsłony cyklu Terminator, stanowiącej kolejną próbę odświeżenia marki zapoczątkowanej w 1984 roku przez Jamesa Camerona. Nie tylko dowiedzieliśmy się o opóźnieniu premiery, ale też poznaliśmy nazwisko aktora, który wcieli się w nową wersję tytułowej maszyny. Do roli wybrano Gabriela Lunę, znanego z serialu Agents of S.H.I.E.L.D., gdzie zagrał Ghost Ridera.

Nową wersję Terminatora zagra Gabriel Luna. - Nową wersję Terminatora zagra Gabriel Luna - wiadomość - 2018-04-18
Nową wersję Terminatora zagra Gabriel Luna.

Z informacji podanych przez serwis Deadline wynika, że na Lunę zdecydowany był zarówno James Cameron, pełniący rolę producenta filmu, jak i reżyser produkcji, czyli Tim Miller (w dorobku pierwszy Deadpool). Aktor zagra nową wersję Terminatora, co nie koliduje z planem ponownego obsadzenia w roli T-800 Arnolda Schwarzeneggera. Pewnym problemem mogą być natomiast problemy zdrowotne tego ostatniego. Pod koniec marca Schwarzenegger przeszedł operację serca i choć twórcy zarzekają się, że – o ile aktor dojdzie do pełni zdrowia – nie będzie to miało wpływu na proces produkcji filmu, to postanowili opóźnić jego premierę z lipca na 22 listopada 2019 roku. Nie wiadomo, czy oznacza to także przesunięcie terminu rozpoczęcia zdjęć (dotąd mówiło się o lecie).

Przypominamy, że nowy Terminator zignoruje trzy ostatnie odsłony cyklu. Jak powiedział James Cameron: „będzie to kontynuacja historii opowiedzianej w Terminatorze 1 i Terminatorze 2. Udajemy, że pozostałe filmy były tylko złym snem. Albo alternatywną rzeczywistością, co jest dozwolone w naszym multiwersum”. W filmie – obok Gabriela Luny i Arnolda Schwarzeneggera – zagrają również Linda Hamilton, która w dwóch pierwszych odsłonach serii wcielała się w Sarah Connor, Diego Boneta (Królowe krzyku), Natalia Reyes oraz Mackenzie Davis (Blade Runner 2049). Autorem scenariusza jest David S. Goyer (seria o Batmanie według Christophera Nolana, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości). Warto odnotować, że w planach twórców jest cała nowa trylogia powiązanych ze sobą obrazów.