Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2014, 11:11

autor: luckie

Assassin’s Creed: Unity – zwiastun technologiczny

Studio Ubisoft opublikowało nowy zwiastun Assassin’s Creed: Unity (z polskimi napisami), który bierze na warsztat nowości technologiczne w grze, m.in. nowe efekty graficzne, lokacje, animacje itp. Zobacz, co pozwoli osiągnąć kolejna wersja silnika Anvil.

Najnowszy zwiastun Assassin’s Creed: Unity skupia się na technologii zastosowanej w tegorocznej odsłonie cyklu zręcznościowych gier akcji. Twórcy opowiadają w nim o efektach graficznych, animacjach postaci, projekcie lokacji – m.in. imponującej rozmiarami i detalami katedry Notre Dame, odwzorowanej ze szczegółami zarówno od zewnątrz, jak i w środku, co zajęło artystom okrągły rok – sztucznej inteligencji postaci niezależnych i nie tylko. Do produkcji gry studio Ubisoft wykorzystuje kolejną wersję silnika Anvil. Trzeba przyznać, że nowe efekty graficzne, w tym zaawansowane mapowanie odbić czy wolumetryczne oświetlenie i mgła, wyglądają naprawdę smakowicie. Wspomniany trailer (z oficjalnymi polskimi napisami) znajdziecie poniżej:

Assassin’s Creed: Unity
  1. Producent: Ubisoft
  2. Gatunek: zręcznościowa gra akcji
  3. Cechy szczególne: tryb kooperacji dla 4 osób – po raz pierwszy w historii serii
  4. Platformy docelowe: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery: 28 paździenika 2014 roku (Ameryka Północna), 31 paździenika (Europa)

Zmieni się jednak nie tylko grafika, ale w dużym stopniu też sposób poruszania się głównej postaci. Jeśli o to chodzi, najbardziej rzucającą się w oczy innowacją jest możliwość płynnego zeskakiwania na niżej położone fragmenty budynków i dynamiczne wybieranie krawędzi, której chcemy się chwycić. Widać, że zatrudniony przez Ubisoft szef ds. parkuru dobrze odegrał swoją rolę. Twórcy obiecują też bardziej skomplikowany model walki, choć z jego oceną warto póki co się wstrzymać, gdyż w tym aspekcie seria słynie raczej z widowiskowości niż realizmu.

Assassin’s Creed: Unity ukaże się w Europie 31 października 2014 roku jednocześnie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

  1. Assassin's Creed: Unity - najlepszy asasyn od premiery „dwójki”?
  2. Oficjalna strona gry Assassin's Creed: Unity