Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2014, 09:58

autor: Draug

Assassin’s Creed: Unity zaoferuje mikropłatności

Podczas targów gamescom 2014 wyszło na jaw, że w grze Assassin’s Creed: Unity uświadczymy mikropłatności. Póki co wiadomo o nich tyle, że pozwolą szybciej odblokować lepszy ekwipunek za prawdziwe pieniądze. Ubisoft obiecuje, że mikrotransakcje nie "zagrożą" rozgrywce.

Assassin’s Creed: Unity w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Montreal i dziewięć innych oddziałów Ubisoftu
  • Wydawca: Ubisoft
  • Gatunek: sandboksowa przygodowa gra akcji z widokiem TPP
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 28 października 2014

Assassin’s Creed: Unity dołącza do grona gier, które zaoferują mikropłatności. Wiadomość ta wypłynęła podczas targów gamescom, a rozszerzeniu uległa za sprawą wywiadu udzielonego przez Vincenta Pontbrianda, starszego producenta ze studia Ubisoft Montreal, serwisowi OXM (The Official Xbox Magazine). Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będą działały mikrotransakcje – póki co wygląda na to, że za prawdziwe pieniądze przyspieszymy odblokowywanie przedmiotów w grze, oszczędzając czas, który musieliśmy poświęcić na „ręczne” uzyskiwanie do nich dostępu. Pontbriand zapewnił, że twórcy nie pozwolą, aby ten element produkcji „zagroził” rozgrywce – nie zdecydowaliby się na jego wprowadzenie, gdyby nie miało to sensu. Ubisoft zapowiada, że będzie miał więcej do powiedzenia na ten temat w późniejszym terminie.

Paryscy handlarze w Assassin’s Creed: Unity idą z duchem czasu – za oferowany przez nich ekwipunek zapłacimy historycznymi liwrami albo w euro. - Assassin’s Creed: Unity zaoferuje mikropłatności - wiadomość - 2014-08-15
Paryscy handlarze w Assassin’s Creed: Unity idą z duchem czasu – za oferowany przez nich ekwipunek zapłacimy historycznymi liwrami albo w euro.

”Aplikacje towarzyszące, monetyzacja, inne modele biznesowe, wyłączność dystrybucji cyfrowej... Musimy reagować na takie rzeczy, ale niekoniecznie poprzez fundamentalne przebudowywanie tego, co robimy” – powiedział Pontbriand. – „To zależy. Jeśli pasuje to [np. mikropłatności – przyp. Draug] do rozgrywki albo marki jako takiej, chętnie podejmujemy ryzyko. Jeśli nie, to nie. Nie zamierzamy iść na żadne kompromisy.”

Warto nadmienić, że Unity nie jest pierwszą odsłoną serii Assassin’s Creed, która wprowadza mikrotransakcje. Taki element pojawił się już w Assassin’s Creed III z 2012 roku – jego zastosowanie tam również sprowadzało się w dużej mierze do szybszego uzyskiwania dostępu do przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Unity zadebiutuje w Polsce 31 października bieżącego roku, trzy dni po globalnej premierze. Na katedrę Notre-Dame wspinać się będą posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Na koniec polecam Waszej uwadze wczorajszy 11-minutowy gameplay z omawianego tytułu (widoczny poniżej).