Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2018, 07:54

autor: ElMundo

Assassin’s Creed Odyssey – Ubisoft objaśnia mechaniki RPG zastosowane w grze

Assassin’s Creed Odyssey - nadchodząca odsłona szalenie popularnej serii gier akcji od Ubisoftu – będzie mocno korzystać z mechanik rozgrywki charakterystycznych dla gatunku RPG. W najnowszym materiale wideo twórcy prezentują oraz wyjaśniają ich działanie.

Assassin’s Creed Odyssey – Ubisoft wyjaśnia mechaniki RPG zastosowane w grze - ilustracja #1

Praktycznie od momentu ogłoszenia Assassin’s Creed Odyssey okazało się, że tym razem ekipa stojąca za rozwojem tej growej sagi bardzo mocno postawi na rozwiązania charakterystyczne dla gatunku RPG. To spora zmiana w stosunku do poprzednich części, ale wydaje się, że także oczekiwana przez graczy, szukających większej głębi rozgrywki oraz możliwości wpłynięcia na rozwój fabuły swoimi decyzjami.

W najnowszym materiale wideo udostępnionym przez Ubisoft twórcy starają się wyjaśnić zastosowanie oraz działanie mechanik charakterystycznych dla tytułów RPG. To, na co w szczególności zwracają uwagę deweloperzy, to szerokie możliwości wyboru – przejawiają się one chociażby w rozmowach z innymi bohaterami, bowiem wybór ścieżki dialogowej będzie determinował rozwój fabuły oraz relacje z poszczególnymi postaciami. Z tego powodu w grze znajdziemy różnorodne zakończenia, będące naturalną konsekwencją poczynionych przez nas kroków. Gracz w trakcie zabawy będzie mógł także wikłać się w romanse, co z pewnością urozmaici zabawę w kontekście fabularnym.

Twórcy chwalą się także znacznie bardziej rozbudowanym systemem walki – do dyspozycji dostaniemy ponad 40 umiejętności, a każdą z nich będziemy mogli rozwinąć i dostosować do preferowanego stylu rozgrywki. W materiale wideo pojawia się także wzmianka o rozbudowie statku Adrestia czy też rozwoju naszych podopiecznych, także znajdujących się na pokładzie wykorzystywanej łajby.

Assassin’s Creed Odyssey trafi do sklepów 5 października 2018 roku na wszystkie najważniejsze platformy: pecety oraz konsole stacjonarne PlayStation 4 oraz Xbox One.