Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 12:35

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Assassin's Creed IV - kampania zapewni 20 godzin rozgrywki

Czwarta część serii zaoferuje graczom kampanię gwarantującą około 20 godzin zabawy. Poza główną osią fabularną pojawią się również elementy poboczne, pozwalające na głębsze wczucie się w bohatera.

Assassin's Creed IV - kampania zapewni 20 godzin rozgrywki - ilustracja #1

W wywiadzie udzielonym serwisowi NowGamer przy okazji trwających targów gamescom, Darby McDevitt, główny scenarzysta Assassin's Creed IV: Black Flag, podzielił się informacjami na temat fabuły gry.

Kampania czwartej odsłony serii zapewnić ma około 20 godzin gry. Czas ten będziemy mogli wydłużyć angażując się w elementy „dnia codziennego”, takie jak choćby wykonywanie poleceń jako pracownik obecnej w grze firmy Abstergo. Jak podkreśla jednak McDevitt – zajęcia te nie będą stanowić obowiązkowego elementu rozgrywki:

Gra zaoferuje mnóstwo możliwości tym, którzy lubią angażować bohatera w jego codzienne obowiązki. Chętni, którzy pokuszą się na taką rozgrywkę, otrzymają dodatkowe nagrody, nie będą one jednak w żaden sposób ograniczać graczy, którzy chcą po prostu skupić się na życiu pirata.

Rozszerzenie tej sfery gry stanowi odpowiedź na zarzuty zaniedbania tego typu elementów w poprzednich częściach serii. Tym razem zapewniać mają około 45 minut dodatkowej zabawy.

Assassin's Creed IV: Black Flag trafi na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii U 31 października tego roku. Pojawi się też jako tytuł startowy na konsolach najnowszej generacji Xbox One (listopad 2013 roku) i PlayStation 4 (29 listopada 2013 roku).

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wrażenia z rozgrywki trybu multiplayer zrelacjonowane przez naszą redakcję