Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 20:59

autor: Olek

Assassin's Creed IV: Black Flag na PC z lepszą optymalizacją niż „trójka”

Deweloperzy z studia Ubisoft Montreal zapewnili, że gra Assassin's Creed IV: Black Flag będzie działać lepiej niż ubiegłoroczna odsłona cyklu na wszystkich platformach sprzętowych, a zwłaszcza na komputerach PC.

W listopadzie przekonamy się, czy nowy asasyn polubił pecety. - Assassin's Creed IV: Black Flag na PC z lepszą optymalizacją niż „trójka” - wiadomość - 2013-10-10
W listopadzie przekonamy się, czy nowy asasyn polubił pecety.

Fani serii Assassin's Creed zdążyli już przywyknąć do tego, że na pecetowe wersje gier z cyklu muszą czekać o kilka tygodni dłużej i nie inaczej będzie w tym roku. Szkopuł w tym, że nie zawsze poślizg w przygotowaniach portu PC przekłada się na finalną jakość. Optymalizacja w Assassin's Creed III pozostawiała sporo do życzenia. W Assassin's Creed IV: Black Flag twórcy obiecują znacząca poprawę.

Serwis Dark Side of Gaming opublikował fragment wywiadu z Lucem Poirierem z ekipy deweloperskiej studia Ubisoft Montreal. Zapewnił on, że zmiany wprowadzone w silniku AnvilEngine Next to coś więcej niż zwykła kosmetyka.

„Poczyniony został duży optymalizacyjny postęp w silniku, nie tylko w przypadku pecetów, ale na każdej z platform sprzętowych (…). W Assassin's Creed IV silnik wykorzysta wszystkie rdzenie [procesora], jakich potrzebuje, aż do momentu, w którym uzna, że zastosowanie kolejnych nie przynosi żadnych zysków. Zatem tak, możemy się spodziewać lepszej wydajności na komputerach PC niż w Assassin's Creed III, zwłaszcza na sprzęcie korzystającym z bibliotek DirectX 11”.

Wypada nadmienić, że według danych sklepu Uplay minimalne wymagania sprzętowe gry Assassin's Creed IV to procesor Core 2 Quad Q8400 2,6 GHz (lub Athlon II X4 620 2,6 GHz), karta graficzna GeForce GTX 260 (bądź Radeon HD 4870), 2 GB pamięci RAM, 30 GB przestrzeni na twardym dysku oraz 64-bitowy system operacyjny Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8. Dla porównania, „trójkę” można było uruchomić na komputerze z procesorem Core2 Duo E6700 2.66 GHz (lub Athlon 64 X2 6000+ 3.00 GHz) i karta graficzną GeForce 8600 GT.

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed IV: Black Flag
  2. Graliśmy w Assassin's Creed IV! Black Flag chwyta wiatr w żagle
  3. Assassin's Creed IV: ekscytacja otwartym światem - gamescom 2013 - Nieograniczona swoboda eksploracji