Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 19:40

autor: Marcin Skierski

Assassin's Creed III, The Jak and Daxter Trilogy i inne gry we wrześniowej ofercie PlayStation Plus

Asssassin's Creed III, The Jak and Daxter Trilogy i Stealth Inc: A Clone in the Dark to tylko niektóre gry wchodzące w skład wrześniowej oferty PlayStation Plus. Firma Sony ujawniła pełną listę tytułów, w jakie już niedługo subskrybenci usługi zagrają bez dodatkowych opłat.

Firma Sony Computer Entertainment Europe podała pełne zestawienie gier, jakie zostaną zaoferowane subskrybentom usługi PlayStation Plus we wrześniu. Do ujawnienia tej informacji tradycyjnie doszło na europejskim blogu PlayStation.

Już na wtorkowej konferencji zapowiedziano, że główną atrakcją wrześniowej oferty PlayStation Plus będzie Assassin’s Creed III. Niestety, wadą dla rodzimych graczy będzie fakt, że gry wydawane przez firmę Ubisoft są dostępne na PlayStation Network w angielskiej wersji językowej. Assassin’s Creed III w pudełku jest sprzedawany po polsku (napisy), więc brak lokalizacji w przypadku cyfrowej edycji może być sporą niedogodnością dla wielu subskrybentów PlayStation Plus.

Wśród nowo ujawnionych tytułów przede wszystkim można wyróżnić The Jak and Daxter Trilogy, czyli zestaw trzech platformówek od studia Naughty Dog, wydanych w reedycji HD. Ostatnią grą na PlayStation 3 w najbliższym miesiącu będzie Stealth Inc.: A Clone in the Dark, czyli mająca swoją premierę w lipcu zręcznościówka 2D. Co ciekawe, użytkownicy PlayStation Plus pobiorą za darmo ten tytuł również w wersji na PlayStation Vita.

Posiadacze przenośnej konsoli firmy Sony dostaną oprócz tego Urban Trial Freestyle od polskiego studia Tate Interactive, twórców słynnego Kangurka Kao. Pod względem rozgrywki Urban Trial Freestyle przypomina popularną serię Trials. Ostatnim elementem wrześniowej oferty PlayStation Plus jest New Little King’s Story, czyli dość oryginalna mieszanka strategii, gry cRPG i przygodówki.

Wszystkie pięć tytułów abonenci PlayStation Plus będą mogli pobrać od 28 sierpnia, kiedy to z usługą pożegnają się aktualnie wciąż dostępne produkcje. Pełne zestawienie sprawdzicie poniżej.

Gry opuszczające usługę PlayStation Plus (28 sierpnia):

 1. Need for Speed: Most Wanted
 2. ICO and Shadow of the Colossus HD Collection
 3. Demon’s Souls
 4. LEGO Władca Pierścieni
 5. When Vikings Attack

Gry wchodzące do usługi PlayStation Plus (28 sierpnia):

 1. Assassin’s Creed III
 2. The Jak and Daxter Trilogy
 3. Stealth Inc: A Clone in the Dark
 4. Urban Trial Freestyle
 5. New Little King’s Story

Przypomnijmy, że obecnie trwa promocja, w trakcie której za cenę rocznej subskrypcji (195 złotych) otrzymamy 15 miesięcy abonamentu PlayStation Plus. Dodatkowe trzy miesiące dostępu do usługi otrzymujecie w takim wypadku niejako gratis. Specjalna oferta obowiązuje do 20 września. Jeśli zapłacicie za kolejny okres subskrypcji jeszcze przed zakończeniem obecnej, termin jej ważności przedłuży się licząc od ostatniego dnia obowiązującego przed zakupem.

Każda produkcja, która zostanie choćby zaakceptowana do ściągnięcia przez abonenta PlayStation Plus, pozostaje dla niego grywalna do momentu wygaśnięcia subskrypcji. Kiedy taki użytkownik zdecyduje się na jej wznowienie, wszystkie wcześniej wybrane gry ponownie stają się aktywne i można je pobrać na dysk twardy dowolną ilość razy w trakcie obowiązywania abonamentu.

 1. Europejski blog PlayStation