Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2015, 10:40

autor: Entelarmer

ARK: Survival Evolved zadebiutuje 16 grudnia w Xbox Game Preview

Jess Rapczak ze studia Wildcard poinformował o planowanym wydaniu wczesnej wersji gry ARK: Survival Evolved na konsolę Xbox One. Tytuł będzie dostępny w ramach programu Xbox Game Preview od 16 grudnia.

ARK: Survival Evolved zdążyło już podbić serca pecetowców, teraz nadszedł czas na konsole. - ARK: Survival Evolved zadebiutuje 16 grudnia w Xbox Game Preview  - wiadomość - 2015-12-10
ARK: Survival Evolved zdążyło już podbić serca pecetowców, teraz nadszedł czas na konsole.

ARK: Survival Evolved odniosło spory sukces na PC. Choć gra nadal dostępna jest jedynie w ramach Wczesnego Dostępu, do października zdołała się rozejść w ponad 2 milionach egzemplarzy. Od dawna wiedzieliśmy, że produkcja studia Wildcard ukaże się także na konsolach i wygląda na to, że jako pierwsi sprawdzą ją w akcji posiadacze Xboksa One. Jak bowiem poinformował Jess Rapczak, współzałożyciel Wildcard, ARK: Survival Evolved od 16 grudnia będzie dostępne na urządzeniu firmy Microsoft w ramach programu Xbox Game Preview (czyli xboksowego odpowiednika Wczesnego Dostępu na platformie Steam). Wersja na Xboksa One ma niczym nie różnić się od obecnego wydania pecetowego, które znacznie się rozrosło od czasu udostępnienia go w czerwcu tego roku.

Jeśli chodzi o koszt wczesnej wersji gry, na razie znamy jedynie cenę dla krajów Ameryki Północnej, która wynosi 34,99 dolara (ok. 139 zł). Warto nadmienić, że zakup ARK: Survival Evolved w ramach XGP oznacza, iż po oficjalnym debiucie nie będziemy musieli ponownie nabywać całej gry, lecz jedynie zaktualizować ją do premierowej wersji. Jest to o tyle istotne, że pełna gra będzie nieco droższa od wydania Xbox Game Preview. Co więcej, zakup wczesnej edycji pozwoli na otrzymanie zawartości Limited Edition Xbox-Exclusive Founder, uwzględniającej m.in. bioniczną skórkę dla tyranozaura, czapkę oraz specjalne trofeum. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun xboksowego wydania ARK: Survival Evolved.