Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 17:57

ArcheAge ma już ponad dwa miliony zarejestrowanych użytkowników

Trion World Network, wydawca gry MMORPG ArcheAge, wyjawił na swojej stronie internetowej, że produkcja niedawno przekroczyła barierę dwóch milionów zarejestrowanych graczy. Ponadto ujawniono kilka informacji na temat przyszłości tego tytułu.

Serwery ArcheAge, gry MMORPG stworzonej przez studio XL Games, ruszyły nieco ponad dwa tygodnie temu. Tytuł cieszy się niemałą popularnością, czym chętnie szczycili się publicznie sami twórcy. Jednak dopiero niedawno ujawnione zostały nieco bardziej dokładne statystyki na temat pierwszych kilkunastu dni koreańskiej produkcji.

ArcheAge zdobyło dwa miliony użytkowników w nieco ponad pół miesiąca. - ArcheAge ma już ponad dwa miliony zarejestrowanych użytkowników - wiadomość - 2014-10-03
ArcheAge zdobyło dwa miliony użytkowników w nieco ponad pół miesiąca.

Z wpisu na oficjalnej stronie internetowej wydawcy gry, Trion World Network, wynika, że ArcheAge niedawno przekroczyło barierę dwóch milionów zarejestrowanych graczy. To dla twórców spore osiągnięcie, zapewniają oni jednak, że nie mają zamiaru spoczywać na laurach, a zespół „pracuje siedem dni w tygodniu” nad kolejnymi poprawkami. Jedną z nich jest zniesienie wszystkich blokad kreowania nowych postaci: obecnie bohaterów nie można dodawać na oryginalnych serwerach. Powodem jest oczywiście zbyt duża populacja poszczególnych światów. Koreańczycy mają nadzieję, że w przezwyciężeniu problemu pomoże im zwiększenie ilości serwerów – tych, wraz z dodanymi niedawno europejskimi, jest obecnie 21 – oraz wyrzucenie botów. Od momentu ruszenia ArcheAge twórcom udało się pozbyć ponad stu tysięcy z tych nieproszonych gości; obecnie wprowadzane są zabezpieczenia, które mają uniemożliwić im powrót.

Ponadto XL Games wciąż pracuje nad systemem, który pozwoli na całkowitą eliminację spamu ze świata gry. Twórcy próbują także zminimalizować kolejki na serwerach. Wśród zapowiadanych nowości oraz usprawnień jest także udostępnienie nowego, dużego obszaru Aurorii - Koreańczycy obiecują, że stanie się to w przeciągu kilku tygodniu – oraz szereg aktualizacji na takie okazje jak Halloween czy sezon żniw.

  1. Oficjalna strona internetowa ArcheAge
  2. Zapowiedź ArcheAge – nadchodzi najbardziej rozbudowane MMO ostatnich lat