Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2020, 17:25

autor: Entelarmer

Among Us - zobacz świetny aktorski filmik w stylu The Expanse

W serwisie YouTube pojawił się aktorski filmik inspirowany Among Us. Jay Samuelz oraz Arya Lee pokazali grozę konceptu gry, gdy nie skrywa go prosta oprawa wizualna oryginału.

Among Us to bez wątpienia największy fenomen drugiej połowy (albo i całego) 2020 roku. Nie dziwi więc, że Internet zalała fala twórczości inspirowanej grą pokroju obrazków, animacji itd. Na ich tle na pewno wyróżnia się dzieło Jaya Samuelza oraz Aryi Lee: krótki film aktorski inspirowany Among Us. Materiał wyświetlono „tylko” niecałe pół miliona razy od jego publikacji 2 listopada, ale 94 tysiące polubień przy mniej niż tysiącu łapek w dół pokazuje, że urzekł on internautów. Możecie go obejrzeć poniżej.

Rezygnacja z bardzo prostej oprawy wizualnej sprawia, że w 12-minutowym dziele niemieckich miłośników filmów (znanych z publikowania materiałów na ten temat, ale i własnych produkcji pod szyldem Leegendaryafilms) nie pozostało nic z niepoważnego klimatu oryginału. Zamiast tego aktorskie Among Us to czystej krwi horror w stylu Rzeczy, choć raczej bezkrwawy. Niemniej osoby zaznajomione z Among Us znajdą tu znajome elementy: alibi oparte na faktach mierzą się z bezpodstawnymi oskarżeniami, gdy kosmonauci starają się dociec, które z nich jest zabójczym monstrum.