Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2015, 10:57

autor: Pirlond

American Truck Simulator – godzinna prezentacja rozgrywki z wczesnej wersji gry

Deweloperzy ze studia SCS Software opublikowali film przedstawiający pierwsze konkretne fragmenty rozgrywki z American Truck Simulator – kolejnego symulatora jazdy ciężarówką od twórców Euro Truck Simulatora, tym razem osadzonego na terenie Ameryki Północnej. Materiał trwa blisko godzinę i pozwala nam zobaczyć grę w akcji.

Powstające w studiu SCS Software American Truck Simulator jest kolejną po Euro Truck Simulator odsłoną cyklu pozwalającego graczom usiąść za kółkiem wielkich, osiemnastokołowych ciężarówek. Tym razem jednak jeździć będziemy nie po Europie, a po drogach umiejscowionych w Ameryce Północnej. Prace nad projektem trwają już od co najmniej kilkunastu miesięcy – pierwsze wzmianki o tytule pojawiły się w październiku 2013 roku – ale wydają się jeszcze dalekie od ukończenia. Twórcy produkcji postanowili jednak podzielić się z fanami pierwszym konkretnym gameplayem i opublikowali trwający blisko godzinę materiał prezentujący rozgrywkę. Należy jednak pamiętać, że filmik powstał w oparciu o wczesną wersję alfa nadchodzącej gry, a to oznacza, że wiele widocznych na nim elementów może być jeszcze niekompletnych. Znajdziecie go powyżej.

Przedstawiciele SCS Software pochwalili się również, że niedawno w siedzibie studia gościli zajmującego się symulatorami jazdy ciężarówką youtubera znanego w internecie, jako Squirrel. Efektem jego wizyty było powstanie serii nagrań, w których odpowiedzialni za Euro Truck Simulator i American Truck Simulator deweloperzy opowiedzieli o wielu aspektach swoich produkcji. Jak sami podkreślają, starali się być otwarci i żadngo pytania nie pozostawili bez odpowiedzi. Jeśli więc interesujecie się grami Czechów, warto obejrzeć filmiki nakręcone przez Squirrela. Poniżej znajdziecie pierwszy z nich:

Warto przypomnieć, że American Truck Simulator ma zostać wydane w naszym kraju nakładem firmy IMGN.pro. Niestety data premiery gry nadal jest nieznana, choć pierwotnie twórcy planowali udostępnić ją w ubiegłym roku.

American Truck Simulator – godzinna prezentacja rozgrywki z wczesnej wersji gry - ilustracja #1

American Truck Simulator jest kolejną grą studia SCS Software, które odpowiedzialne było za powstanie między innymi Euro Truck Simulator. Tak jak wcześniejsze projekty deweloperów, produkcja jest symulatorem jazdy osiemnastokołowych ciężarówek, jak sam tytuł jednak wskazuje, jej akcja osadzona jest tym razem na terenie Ameryki Północnej.

Autorzy obiecują, że mapa drogowa zostanie wiernie odwzorowana – przewożąc towary pomiędzy wyznaczonymi punktami, przemieszczać się będziemy po najważniejszych autostradach i drogach ekspresowych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Do naszej dyspozycji oddane zostaną modele takich znanych marek pojazdów, jak Peterbilt, Mack czy Freightliner.