Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2018, 11:06

Nvidia przegrywa z AMD w testach wydajności w alfie Battlefield 5

Porównania wydajności z zamkniętej alfy Battlefield V pokazują, że gra lepiej radzi sobie na karcie z rodziny Radeon niż na analogicznym układzie GeForce. Jest to o tyle zaskakujące, że deweloperzy mają umowę partnerską z firmą Nvidia.

Na razie testy mają charakter zamknięty. - Nvidia przegrywa z AMD w testach wydajności w alfie Battlefield 5 - wiadomość - 2018-07-05
Na razie testy mają charakter zamknięty.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 19 października 2018 r.

Kilka dni temu wystartowała zamknięta alfa gry Battlefield V. Studio DICE i firma Electronic Arts mają umowę z koncernem Nvidia, obejmującą współpracę przy optymalizacji i działaniach marketingowych. Mogłoby się więc wydawać, że produkcja będzie działała znacznie lepiej na kartach z rodziny GeForce. Rzeczywistość, przynajmniej obecnie, jest jednak zupełnie inna.

Serwis PCGamesN zrobił testy wydajności wersji alfa Battlefielda V. Wynika z nich, że układ firmy AMD radzi sobie wyraźnie lepiej niż analogiczne karta Nvidii. GeForce GTX 1060 uzyskało wyniki o 33% gorsze niż porównywalny Radeon RX 580.

Porównanie wydajności

Benchmarki wykonane zostały na pececie z procesorem AMD Ryzen 7 2700X i 16 GB pamięci RAM DDR4.

Rozdzielczość 1080p

Kolor pomarańczowy: średni wynik FPS, niebieski: minimalny. Źródło: PCGamesN. - Nvidia przegrywa z AMD w testach wydajności w alfie Battlefield 5 - wiadomość - 2018-07-05
Kolor pomarańczowy: średni wynik FPS, niebieski: minimalny. Źródło: PCGamesN.

Rozdzielczość 1440p

Kolor pomarańczowy: średni wynik FPS, niebieski: minimalny. Źródło: PCGamesN. - Nvidia przegrywa z AMD w testach wydajności w alfie Battlefield 5 - wiadomość - 2018-07-05
Kolor pomarańczowy: średni wynik FPS, niebieski: minimalny. Źródło: PCGamesN.

Warto zwrócić szczególną uwagę na wyniki w DirectX 12. W wersji alfa znalazło się ostrzeżenie, że ten tryb nie jest jeszcze odpowiednio dopracowany, ale ciekawy jest fakt, że w przypadku karty AMD oferuje on podobną wydajność co DirectX 11, natomiast układ Nvidii radzi sobie w DX 12 wyraźnie gorzej niż w DX 11.

Oczywiście, należy pamiętać, że są to tylko benchmarki na dwóch kartach, wykonane na wczesnej wersji gry. Dodatkowo nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że w przypadku Battlefield 1 studio DICE miało analogiczną umowę partnerską z AMD i wypracowane wtedy rozwiązania optymalizacyjne zapewne dalej procentują w przypadku najnowszej odsłony cyklu.

Przypomnijmy na koniec, że Battlefield V zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 19 października, a osoby z Deluxe Edition rozpoczną zabawę o trzy dni wcześniej. Gra otrzyma pełną polską lokalizację na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
  3. Kobiety na frontach II wojny światowej – Battlefield V a historia
  4. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V