Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2023, 16:30

Alone in the Dark opóźnione po raz kolejny, bo twórcy chcą mieć spokojne święta

THQ Nordic przesunęło premierę wyczekiwanego rebootu Alone in the Dark. Horror ów ukaże się później, by jego twórcy mogli w spokoju i bez stresu spędzić święta Bożego Narodzenia.

Źródło fot. THQ Nordic.
i

Reboot Alone in the Dark zaliczył drugą obsuwę. Za pierwszym razem twórcy – studio Pieces Interactive – chcieli dopracować produkcję, a jednocześnie dać sobie i graczom „możliwość pełnego zanurzenia się w niezwykłych premierach października bez konieczności dzielenia uwagi”. Tym razem pragną zaś bezstresowo spędzić święta Bożego Narodzenia, więc przesuwają debiut ze stycznia na marzec.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym udostępnionym dziś przez firmy THQ Nordic i Plaion Polska:

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim święta Bożego Narodzenia. Jednak w przypadku Pieces Interactive, zespołu tworzącego nadchodzący survival horror Alone in the Dark, nie wydawało się to tak oczywiste aż do dziś. Biorąc pod uwagę pierwotnie planowaną na styczeń 2024 r. datę premiery, okres świąteczny byłby dla nich pełen stresu i wcale niewesoły. Dlatego właśnie THQ Nordic i Pieces Interactive podjęły wspólnie decyzję o przesunięciu premiery Alone in the Dark na 20 marca 2024 roku.

Dobro zespołów jest dla nas najwyższym priorytetem i obie firmy chcą uniknąć potencjalnych problemów w okresie świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, THQ Nordic i Pieces Interactive chcą mieć pewność, że gra nie tylko spełni, ale nawet przewyższy oczekiwania społeczności, szczególnie biorąc pod uwagę znakomite kreacje hollywoodzkich gwiazd Davida [Harboura, znanego m.in. z Stranger Things oraz Black Widow – dop. red.] i Jodie [Comer, która wystąpiła m.in. w Obsesji Eve czy Ostatnim pojedynku – dop. red.] w rolach głównych.

Rozumiemy, że wiele osób z niecierpliwością czeka na tę premierę, ale ich cierpliwość zostanie wynagrodzona. Bardzo się cieszymy, że już w marcu przyszłego roku będziemy mogli napędzić wam stracha!

Dla przypomnienia dodam, że Alone in the Dark zmierza na PC, PS5 i XSX/S. Tytuł otrzyma polska kinową lokalizację (w formie napisów).

  1. Oficjalna strona internetowa studia Pieces Interactive

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej