Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2013, 15:55

autor: qjin

Alien Rage – znamy wymagania sprzętowe

W serwisie Steam ujawniono minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe pecetowej wersji Alien Rage, nadchodzącej gry studia CI Games. Wygląda na to, że posiadacze komputerów o słabszych podzespołach nie mają się czego obawiać.

W Alien Rage zmierzymy się z rasą obcych - Alien Rage – znamy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-09-10
W Alien Rage zmierzymy się z rasą obcych

Sklep cyfrowej dystrybucji Steam jest źródłem informacji o wymaganiach sprzętowych strzelaniny zatytułowanej Alien Rage. Tworzony przez polskie studio FPS utrzymany w klimatach science-fiction, który powstaje z myślą o graczach oczekujących przede wszystkim czystej rozwałki rodem z produkcji z lat 90. XX wieku, powinien działać płynnie także na komputerach o gorszej konfiguracji. Alien Rage powstaje na silniku Unreal Engine 3.0, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że w praktyce wydajność będzie stała na zadowalającym poziomie.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core 2 Duo 2,6 GHz lub odpowiednik AMD
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: GeForce 8800 GT, kompatybilna z DirectX 9.0c
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core 2 Quad 2 GHz lub odpowiednik AMD
  • Pamięć operacyjna: 4 GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 460, kompatybilna z DirectX 9.0c
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8

Należy jeszcze odnotować, że wymagane jest łącze internetowe, zapewne w celu aktywacji gry w usłudze Steam. Niestety, podane specyfikacje nie zostały sprecyzowane i brakuje informacji o wymaganej ilości miejsca na dysku twardym czy pamięci na karcie grafiki, chociaż można założyć, że w tym drugim przypadku mowa o 512 MB (minimalne wymagania) oraz 768MB/1 GB pamięci (zalecane wymagania).

Tytuł zaoferuje 14 zróżnicowanych poziomów starczających na ok. 5-8 godzin zabawy oraz niewiele mniej rodzajów broni, które dodatkowo mają mieć dwa tryby ognia. Według zapowiedzi szykuje się przyjemna pozycja dla miłośników klasycznych FPS-ów i tym samym Alien Rage powinien stanowić konkurencję dla innych tego typu gier planowanych na ten rok, np. polskiego remake’u Shadow Warrior. Ponadto niedawno mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki oraz filmik wprowadzający w historię gry.

Premiera produkcji studia CI Games odbędzie się 26 września tego roku na PC. Edycje na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 zostały nieco opóźnione i ukażą się w październiku 2013 roku.