Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2021, 19:44

autor: Ness

Alan Wake Remastered już dostępny

Dzisiaj swoją premierę ma odświeżona wersja kultowego thrillera Remedy - Alan Wake. Historię utrudzonego pisarza można przeżyć jeszcze raz, tym razem w wysokiej rozdzielczości.

Alan Wake oficjalnie powrócił! Po 11 latach można ponownie zwiedzić ponure okolice miasteczka Bright Falls wraz z szukającym inspiracji pisarzem – tym razem w odświeżonej wersji na współczesnych komputerach oraz konsolach najnowszej generacji. Dzisiaj premierę ma Alan Wake Remastered, który jest dostępny na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksach One i Series X|S. Tytuł zawiera podstawową grę, jak i oba DLC. Remaster został opracowany przez twórców oryginału, czyli fińskie studio Remedy.

Pierwsze opinie na temat Alan Wake Remastered są niemal jednogłośne. To wciąż ten sam tytuł z 2011 roku, tylko dostosowany graficznie do dzisiejszych standardów. Cała reszta, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu, pozostała bez większych zmian.

Tytułowy Alan Wake to pisarz popularnych thrillerów, który udaje się wraz ze swoją żoną Alice na wakacje do małego miasta Bright Falls. Na miejscu małżonka Alana zostaje porwana, a bohater musi nie tylko rozwiązać zagadkę jej zniknięcia, ale także odkryć tajemnicę, która dotyczy jego najnowszej książki.