Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2018, 16:27

autor: Vergil

Aktualizacja 4.4 do Fortnite - Śmierdzibomba i nowy tryb okresowy

Epic Games nie próżnuje, czego dowodem jest kolejna łatka do Fortnite’a. Patch oznaczony numerem 4.4 przynosi nowości zarówno dla trybu Battle Royale, jak i modułu Ratowanie świata.

Fortnite doczekało się aktualizacji o numerze 4.4, wnoszącej nową zawartość tak dla trybu Battle Royale, jak i dla modułu Ratowanie świata. Deweloperzy wprowadzają w niej bowiem nie tylko nową broń, która powinna skutecznie zepsuć życie nawet najbardziej zatwardziałym kamperom, lecz także kolejnego budowniczego oraz świeży tryb okresowy. Nie omieszkano także zdeptać kilku uciążliwych bugów.

Fortnite: Battle Royale niedawno zadebiutowało na Nintendo Switch. Najnowsza łatka poprawia optymalizację tej wersji gry. - Aktualizacja 4.4 do Fortnite - Śmierdzibomba i nowy tryb okresowy - wiadomość - 2018-06-19
Fortnite: Battle Royale niedawno zadebiutowało na Nintendo Switch. Najnowsza łatka poprawia optymalizację tej wersji gry.

Battle Royale

Zacznijmy od tego, że w trybie Battle Royale pojawiła się nowa broń, czyli Śmierdzibomba, która tworzy brzydko pachnącą chmurę. Przez dziewięć sekund po detonacji obłok zadaje osobom znajdującym się w zasięgu pięć punktów obrażeń co pół sekundy.

Nowym trybem okresowym jest natomiast Ostateczne Starcie, w którym staje do walki pięć dwudziestoosobowych drużyn. Pomimo że przypomina on standardowe zmagania, kręgi Burzy kurczą się tutaj trzy razy, po czym rozpoczyna się ostateczne odliczanie – zwycięża zespół, który w momencie jego zakończenia jest najliczniejszy; w przypadku remisu zwycięstwo przypada ekipom zajmującym pierwsze miejsce ex aequo.

Poza tym autorzy między innymi pochylili się nad czasem potrzebnym na przeładowanie poszczególnych wersji wyrzutni rakiet, a także poprawili kilka błędów i zwiększyli wydajność wersji na Nintendo Switch.

Śmierdzibomby powinny spędzić sen z powiek nawet najbardziej zatwardziałym kamperom. - Aktualizacja 4.4 do Fortnite - Śmierdzibomba i nowy tryb okresowy - wiadomość - 2018-06-19
Śmierdzibomby powinny spędzić sen z powiek nawet najbardziej zatwardziałym kamperom.

Ratowanie świata

Nowością wprowadzoną w trybie Ratowanie świata jest nowy Budowniczy Dewastator, czyli 8-bitowy Mistrz Demolki, którego od 21 czerwca będzie można znaleźć w sklepie okolicznościowym. Ponadto autorzy naprawili błąd powodujący zniknięcie z mapy chromowanego krzepkiego pustaka po ukończeniu misji zatytułowanej „Magnesy!”, co blokowało postęp w grze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry