Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2016, 16:27

autor: Góral

Agony i Car Mechanic Simulator 2017 priorytetowymi markami dla PlayWay

Firma PlayWay opublikowała prospekt emisyjny zawierający kilka ciekawych informacji związanych z takimi grami jak Agony, Car Mechanic Simulator 2017, The Way i nie tylko.

PlayWay Spółka Akcyjna szykuje się do wejścia na giełdę i opublikowała prospekt emisyjny, z którego dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji związanych z działalnością firmy i jej planach na najbliższe miesiące. Najważniejsze z nich znajdują się na szesnastej i siedemnastej stronie dokumentu, gdzie wspomniano o dwóch większych projektach – Agony i Car Mechanic Simulator 2017.

Agony

Zapowiedziany w maju bieżącego roku survival horror Agony ukaże się w przyszłym roku i będzie jedną z najważniejszych gier w dorobku wydawcy, a na jej promocję przeznaczone zostaną znaczne środki z emisji akcji. Przybliżony termin premiery produkcji znaliśmy już wcześniej, ale za to teraz dowiedzieliśmy się, że jesienią bieżącego roku, czyli już wkrótce, projekt trafi na Kickstartera w celu „wzmocnienia przekazu marketingowego”.

Car Mechanic Simulator to jedna z najważniejszych serii PlayWay, która w końcu trafi na konsole. - Agony i Car Mechanic Simulator 2017 priorytetowymi markami dla PlayWay - wiadomość - 2016-09-28
Car Mechanic Simulator to jedna z najważniejszych serii PlayWay, która w końcu trafi na konsole.

Car Mechanic Simulator 2017

Kolejną ciekawą informacją jest zapowiedź gry Car Mechanic Simulator 2017, a więc kolejnej następnej serii symulatorów, w których naprawiamy rozmaite pojazdy. Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących rozgrywki, ale wiemy już, że tytuł pojawi się w sprzedaży w 2017 roku i w odróżnieniu od poprzednich części, dostępny będzie nie tylko na PC-tach, ale również na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Zaznaczono również, że „prace nad adaptacją” na oba urządzenia potrwają najpewniej do lutego 2017 roku.

Inne gry

Na kolejnych stronach dokumentu wyjawiono parę ciekawostek na temat innych projektów. Okazało się, że konsolowy Car Mechanic Simulator 2017 to niejedyna produkcja firmy, która ujrzy światło dzienne na sprzęcie Sony i Microsoftu. Także dwuwymiarowa platformówka The Way została „dopuszczona do produkcji przez producentów wskazanych konsol”. Nie wiemy jeszcze, kiedy ukaże się na obu urządzeniach, ale prace nad konwersją mają zostać zakończone w marcu 2017 roku. PC-towe Giant Machines również uzyskało certyfikację, ale na razie tylko w przypadku XOne, a koniec dewelopingu planowany jest na luty 2017 roku.

Co ważne, po zakończeniu prac wszystkie tytuły będą musiały przejść przez proces akredytacji, by mogły ukazać się na PS4 i XOne. Natomiast w późniejszym czasie firma zamierza też przenieść na konsole gry 911 Operator i uBoot.

The Way trafiło na PC-ty w maju bieżącego roku, a w przyszłości ukaże się na konsolach. - Agony i Car Mechanic Simulator 2017 priorytetowymi markami dla PlayWay - wiadomość - 2016-09-28
The Way trafiło na PC-ty w maju bieżącego roku, a w przyszłości ukaże się na konsolach.

Pozostałe informacje

Z pozostałych szczegółów warto wspomnieć, że firma bardzo dynamicznie się rozwija i np. w 2011 roku współpracowała z siedmioma deweloperami, a w 2015 liczba ta wzrosła do czterdziestu czterech. Inną wartą wzmianki informacją jest ta o jej przychodach: w latach 2014 – 2015 60% z nich wygenerowane zostało na Steamie.

Po więcej informacji, głównie finansowych, odsyłamy do dokumentu, a jeżeli jesteście zainteresowani zainwestowaniem w firmę PlayWay, to w dniach 27 września – 5 października (do godz. 23:59) 2016 roku odbędzie się przyjmowanie zapisów Inwestorów Indywidualnych.

PlayWay współpracuje z wieloma deweloperami z Polski, z czego 24 ma siedziby w województwach mazowieckim i małopolskim / Źródło: PlayWay. - Agony i Car Mechanic Simulator 2017 priorytetowymi markami dla PlayWay - wiadomość - 2016-09-28
PlayWay współpracuje z wieloma deweloperami z Polski, z czego 24 ma siedziby w województwach mazowieckim i małopolskim / Źródło: PlayWay.