Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Giant Machines 2017 (PC)

Wielkie maszyny 2017 PC

Giant Machines 2017

Symulator ciężkich maszyn, stworzony przez niezależne studio Code Horizon. Giant Machines 2017 wyróżnia się w swojej kategorii obecnością trybu fabularnego, którego ostatecznym celem jest wysłanie promu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Symulacje | transport | indie

PC Windows
Okładka Giant Machines 2017 (PC)

producent: Code Horizon

wydawca: PlayWay

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29września2016

11listopada2016

pudełko PL

29września2016

Steam

Oryginalny symulator stworzony przez niezależne studio Code Horizon. Gracz wciela się w rolę operatora zróżnicowanych maszyn — na tle innych tego typu produkcji tytuł wyróżnia się obecnością trybu fabularnego. Ostatecznym celem, jaki zostaje przed nami postawiony, jest wysłanie promu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Mechanika

Giant Machines 2017 na PC stawia na wierne odwzorowanie zasad, jakimi rządzi się kontrolowanie ciężkich maszyn. Do naszej dyspozycji oddano siedem zróżnicowanych pojazdów, wśród których znalazło się miejsce zarówno na dźwig, buldożer czy choćby wywrotkę, jak i na gigantyczną, wykorzystywaną w kopalniach koparkę oraz platformę transportującą promy kosmiczne na przylądku Canaveral. Poszczególne misje wykonujemy w sześciu zróżnicowanych środowiskach — zadania rozgrywają się między innymi na Grenlandii, w Kanadzie i na wspomnianej wcześniej Florydzie. Cele, jakie stawiają przed nami twórcy, to na przykład transport kopalnianego urobka, cięcie olbrzymich, metalowych konstrukcji lub kruszenie zbocz gór.

Warto nadmienić, że nad całością czuwa zaawansowany system fizyczny, toteż ewentualna pomyłka może owocować nie tylko trwałym uszkodzeniem, ale też całkowitym unieruchomieniem sprzętu. Na uwagę zasługuje schemat sterowania — gracz musi samodzielnie radzić sobie z obsługą wszystkich wysięgników i łyżek oraz innych elementów poszczególnych maszyn. Dodatkowe urozmaicenie stanowi możliwość swobodnego poruszania się po kabinach pojazdów — całość prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Tryby gry

Podstawowym wariantem rozgrywki w Giant Machines 2017 jest fabularna kampania dla pojedynczego gracza, na którą składa się 14 zróżnicowanych misji. W grze pojawia się również tryb Time Attack, gdzie musimy zmieścić się z wykonaniem zadania w określonym czasie; w nagrodę otrzymujemy medale, a osiągniętymi rezultatami możemy pochwalić się na sieciowej tablicy wyników. Ponadto, tak zwana Biblioteka Maszyn zawiera najważniejsze informacje na temat poszczególnych pojazdów: parametry techniczne i osiągi, a także trójwymiarowe modele, pozwalające przyjrzeć się sprzętowi z bliska.

Kwestie techniczne

Giant Machines 2017 na PC działa w oparciu o technologię Unity, co zapewniło oprawę graficzną na wysokim poziomie. Modele mechanicznych kolosów oraz ich kokpity zostały odwzorowane z dbałością o detale. Podobać może się również szczegółowo wykonane otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Giant Machines 2017

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wielkie maszyny 2017

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.3 GH, 8 GB, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz, 4 GB, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, Windows 7/8 64-bit