Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2010, 12:57

autor: Olek

Age of Empires Online w fazie zamkniętych beta testów

Koncern Microsoft poinformował o rozpoczęciu zamkniętej bety Age of Empires Online. Wciąż przyjmowane są też zgłoszenia do udziału w testach. Wymagania stawiane testerom nie są wygórowane. Trzeba mieć jednak odrobinę szczęścia, by załapać się do bety.

Koncern Microsoft poinformował o rozpoczęciu zamkniętej bety Age of Empires Online. Wciąż przyjmowane są też zgłoszenia do udziału w testach. Wymagania stawiane testerom nie należą do wygórowanych. Trzeba mieć jednak odrobinę szczęścia, by załapać się do bety.

Age of Empires Online to najnowsza, sieciowa odsłona legendarnego cyklu strategii czasu rzeczywistego. Pracuje nad nią studio Robot Entertainment założone przez byłych pracowników Ensemble Studios. Według zapewnień twórców gra stanowić będzie hybrydę MMO i RTS-a, a do zabawy wystarczy w miarę wydajny komputer PC oraz połączenie z Internetem. Premierę tytułu zaplanowano na przyszły rok. Gra udostępniona zostanie za darmo (free-to-play), choć niektóre elementy wymagać będą wniesienia stosownej opłaty w systemie mikrotransakcji.

Age of Empires Online w fazie zamkniętych beta testów - ilustracja #1

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa faza zamkniętych beta testów. Zainteresowani udziałem mogą wciąż zgłaszać swoje kandydatury na oficjalnej stronie Age of Empires Online. Kandydaci na testerów powinni jednak mieć ukończone 18 lat, posługiwać się językiem angielskim i mieszkać w Ameryce Północnej lub Europie. Nie obejdzie się też bez odpowiednio wydajnego zestawu komputerowego. Pecety muszą odznaczać się wydajnością Windows Experience Index równą 3 lub większą, a ponadto dysponować co najmniej procesorem 2GHz, pamięcią RAM 1GB, kartą grafiki 128 MB, 3GB wolnej przestrzeni na twardym dysku, systemem operacyjnym Windows XP, Vista lub 7 oraz w miarę szybkim połączeniem z Internetem. Beta gry ściśle powiązana została z usługami Games for Windows Live i Xbox Live.

Producent Age of Empires Online uprzedza, że nie jest to jeszcze produkt finalny i może zawierać błędy, które powinny zostać wyłapane na etapie testów.

Więcej szczegółów na temat gry dowiecie się z lektury zapowiedzi oraz oglądając materiał wideo z tegorocznych targów Gamescom.

  1. Zapowiedź - gamescom 2010
  2. Video gamescom 2010

Ostatnia aktualizacja: 2010-10-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.