Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2019, 11:00

Age of Empires 2: Definitive Edition na gameplayu z targów gamescom

Serwis IGN udostępnił kolejny gameplay z targów gamescom 2019. Tym razem możemy obejrzeć fragment rozgrywki z Age of Empires II: Definitive Edition. Tytuł zadebiutuje wyłącznie na PC 14 listopada bieżącego roku.

Kultowa seria strategii czasu rzeczywistego Age of Empires przeżywa ostatnimi czasy drugą młodość. Trwają prace nad jej czwartą odsłoną, a starsze części otrzymują odświeżone wersje oraz nową zawartość. Przykładem na to jest Age of Empires II: Definitive Edition od studia Forgotten Empires. Tytuł jest obecny na tegorocznych targach gamescom. Na szczęście, aby go zobaczyć w akcji nie trzeba się wybierać do Kolonii. Serwis IGN udostępnił jedenastominutowy gameplay z nadchodzącej produkcji. Można go obejrzeć poniżej.

AGE OF EMPIRES II: DEFINITIVE EDITION W SKRÓCIE:
  • Producent: Forgotten Empires;
  • Wydawca: Xbox Game Studios;
  • Gatunek: RTS;
  • Platformy: PC;
  • Data premiery: 14 listopada 2019 r.

Opublikowany materiał filmowy przedstawia specjalnie przygotowaną misję, która dość dobrze prezentuje to, czego możemy spodziewać się po Age of Empires II: Definitive Edition. Możemy zatem podziwiać odświeżoną grafikę, animacje oraz interfejs, a także posłuchać zremasterowanej ścieżki dźwiękowej. Nietrudno jednak zauważyć, że podstawy rozgrywki, takie jak budowanie bazy, zbieranie surowców, rekrutowanie kolejnych jednostek oraz opracowywanie technologii, pozostały niezmienione. Miłośnicy oryginału powinni się zatem bez większych problemów odnaleźć w nowej wersji.

Age of Empires II: Definitive Edition, w skład którego prócz pełnej zawartości z oryginału wejdzie również rozszerzenie The Last Khans dodające trzy nowe kampanie oraz cztery cywilizacje, ukaże się wyłącznie na PC. Jak dowiedzieliśmy się w tym tygodniu, jego premiera odbędzie się 14 listopada bieżącego roku. Tytuł możemy zakupić w przedsprzedaży zarówno w Microsoft Store, jak i na Steamie. Na obu tych platformach został on wyceniony na 92,49 złotych. Warto jednak wspomnieć, że w sklepie firmy Valve posiadacze Age of Empires II: HD Edition otrzymują 25% zniżki na Definitive Edition i mogą ją zdobyć za 69,37 złotych.

W odświeżoną wersję Age of Empires II zagramy już wkrótce. - Age of Empires 2: Definitive Edition na gameplayu z targów gamescom - wiadomość - 2019-08-23
W odświeżoną wersję Age of Empires II zagramy już wkrótce.

Na koniec przypominamy, że Age of Empires II nie będzie ostatnią odsłoną popularnego cyklu RTS-ów, która doczeka się Definitive Edition. W planach jest również odświeżenie wydanej pierwotnie w 2005 roku trzeciej części. Dokładna data premiery tej wersji nie jest jednak znana.

  1. Oficjalna strona serii Age of Empires

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej