Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2021, 12:09

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Nadchodzą kolejne zwolnienia w Activision Blizzard; tym razem padło na Europę

Szykują się kolejne zwolnienia w firmie Activision Blizzard. Tym razem zmiany dotkną biura znajdujące się w Europie. Cięcia kosztów obejmą działy zajmujące się wydawaniem gier.

Activision Blizzard szykuje kolejną falę zwolnień. Tym razem padło na oddziały w Europie. Według informacji, jakie pozyskał portal GamesIndustry.biz, firma planuje cięcie kosztów w działach wydawniczych. Zmiany dotkną biura w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Siedziba znajdująca się w tym ostatnim państwie ma stać się centralnym punktem działalności wydawniczej w Europie. Warto też zaznaczyć, że cięcia finansowe nie obejmą pozostałych działów.

Te informacje zostały potwierdzone przez przedstawiciela Activision Blizzard, który przyznał, że ma to związek z tym, iż wiele osób coraz częściej decyduje się na cyfrowe wersje gier, więc firma musi dostosować się do tych zmian, również w regionie europejskim. Wszyscy pracownicy, którzy zostaną zwolnieni, mają otrzymać pomoc od korporacji.

Jednak zanim do tego dojdzie, firma musi wejść w tzw. okres konsultacji, który jest odgórnie narzucony przez europejskie prawo pracy. W przeszłości nagłe i niespodziewane zwolnienia były powodami strajków m.in. we Francji.

Jest to czwarta informacja związana ze zwolnieniami w Activision Blizzard, jaka pojawiła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W październiku 2020 roku zamknięto francuski oddział, a miesiąc później ogłoszono, że zostaną wprowadzone cięcia kosztów w biurach znajdujących się w regionie Azja-Pacyfik.

Parę dni temu dziennikarz Bloomberga Jason Schreier poinformował o zwolnieniu ponad 50 pracowników związanych z organizacją eventów e-sportowych oraz konwentów, a także deweloperów z firmy King (również należącej do Activision Blizzard) odpowiedzialnej za Candy Crush Saga. Jednocześnie inwestorów zaniepokoiła wielomilionowa premia dla CEO Activision Blizzard – Bobby’ego Koticka.