Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2021, 12:02

autor: Ness

AC: Valhalla - nadchodzi nowy tryb gry oraz duża aktualizacja

Ubisoft zapewnił, że lutowa premiera darmowej aktualizacji The River Raids, dodającej nowy tryb gry, jest niezagrożona. Twórcy szykują także kolejny patch naprawiający najpoważniejsze błędy.

W skrócie

  • Twórcy AC: Valhalla zapewnili, że niedługo w grze pojawi się nowy tryb The River Raids.
  • Nowa aktualizacja doda do gry trzy nowe lokacje do najazdu oraz pozwoli zabierać na rajdy więcej jomswikingów.
  • Oprócz tego zostanie wydana kolejna aktualizacja naprawiająca wiele zgłoszonych błędów.

W październiku ubiegłego roku Ubisoft zapowiedział wiele dodatków do gry Assassin’s Creed: Valhalla zarówno dla posiadaczy Przepustki Sezonowej, jak i tych, którzy nie chcą wydawać więcej pieniędzy. Jedną z obiecanych darmowych nowości był tryb o nazwie The River Raids. Data premiery została ustalona na luty 2021 roku. Ten miesiąc nadszedł, a fani zaczęli się zastanawiać, czy obietnica faktycznie zostanie spełniona. Jednak deweloperzy uspokoili, że zapowiedziana zawartość pojawi się niedługo, więc premiera w lutym jest prawdopodobnie niezagrożona.

The River Raids będzie nowym trybem gry w najnowszej części serii Assassin’s Creed. Zawartość skupi się przede wszystkim na najazdach, które stanowią nieodzowną część produkcji. Gracze otrzymają dostęp do trzech nowych lokacji zawierających dużą ilość nagród takich jak Srebro, Runy oraz Uczone Księgi. Jednak rajdy na wspomniane obozy będą dużo trudniejsze od pozostałych. Na szczęście w razie porażki będzie można spróbować jeszcze raz. Ponadto dodatek pozwoli zabrać na pokład większą liczbę jomswikingów. Do tej pory Eivorowi mogło towarzyszyć maksymalnie sześcioro unikalnych wojowników.

Ubisoft zapowiedział również, że niedługo pojawi się aktualizacja gry naprawiająca mnóstwo błędów. Nie znamy jeszcze szczegółów, jednak jest to wielce prawdopodobne, iż chodzi przede wszystkim o bugi, które uniemożliwiały dalszą rozgrywkę lub ukończenie jakiegoś pobocznego zadania. Nie wiadomo, czy update pojawi się razem z tym dodającym nowy tryb gry, czy obie aktualizacje będzie dzielić kilka dni.

Twórcy niedawno poinformowali, że Valhalla będzie wspierana dłużej od swojego poprzednika, czyli Assassin’s Creed: Odyssey, oraz przypomnieli o nadchodzącym dodatku Wrath of Druids. Pierwszą darmową aktualizacją sezonową był Festiwal Yule, który pojawił się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Z drugiej strony gra padła ofiarą krytyki ze strony graczy. Deweloperom zarzucono nadmierne faworyzowanie osób wydających dużą ilość pieniędzy w sklepie z mikropłatnościami oraz zbyt małą liczbę darmowych aktualizacji.