Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2021, 15:50

autor: Ness

Modyfikacja Wyrmstooth do gry Skyrim ponownie dostępna po 5 latach

Po usunięciu w 2016 roku popularnej modyfikacji do Skyrima o nazwie Wyrmstooth jej autor o nicku Jonx0r ponownie udostępnił ją do pobrania.

W skrócie

  • Popularna modyfikacja do gry Skryim o nazwie Wyrmstooth jest ponownie dostępna do pobrania.
  • Oryginalna zawartość, która powstała w 2012 roku, została usunięta w 2016 roku na życzenie autora.

Jedna z najpopularniejszych oraz najobszerniejszych modyfikacji do gry The Elder Scrolls V: Skyrim została przywrócona po pięciu latach nieobecności. Mowa o Wyrmstooth stworzonym przez autora pod pseudonimem Jonx0r. Mod powstał w 2012 roku i był stale rozwijany, aż do momentu, kiedy w 2016 roku został usunięty z portalu Nexus Mods na osobistą prośbę twórcy. Ostatnią dotychczas wersję oznaczoną jako 1.17 można było znaleźć w innych miejscach (między innymi w naszym dziale Download), jednak nie doczekała się żadnej oficjalnej aktualizacji.

To wszystko zmieniło się 11 lutego 2021 roku. Na oficjalnym youtube’owym kanale twórcy pojawił się filmik, który oficjalnie zakomunikował, że mod jest ponownie dostępny do pobrania.

Najnowsza wersja 1.19 wprowadza szereg zmian, a ich pełną listę można zobaczyć w tym miejscu. Jeżeli jesteście zainteresowani modyfikacją, to stąd możecie pobrać wersję kompatybilną z pierwotną edycją gry, a z kolei tutaj wersję dla posiadaczy Skyrim Special Edition. Do działania nie jest wymagane posiadanie żadnego oficjalnego DLC.

Modyfikacja Wyrmstooth do gry Skyrim ponownie dostępna po 5 latach - ilustracja #1
Gracze ponownie mogą odwiedzić wyspę Wyrmstooth. Źródło: Reddit

Modyfikacja oferuje historię konfliktu pomiędzy Wschodnią Kompanią Imperialną i potężnym smokiem zakłócającym jej interesy. Tytułowy Wyrmstooth to wyspa, na której toczy się opowieść. Dodatek zawiera między innymi: 17 zadań, paręnaście nieznanych wcześniej lokacji i ponad 30 nowych postaci. Całość, która została okraszona amatorskim dubbingiem, starczy na dobre kilka godzin zabawy.