Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2022, 20:42

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Twórcy długo się nie wahali? A Plague Tale 3 może już powstawać

Możliwe, że trzecia część A Plague Tale jest już w fazie przygotowań. Wskazuje na to oferta pracy udostępniona przez Asobo Studio.

Źrodło fot. store.steampowered.com
i

Premiera gry A Plague Tale: Requiem miała miejsce niecały miesiąc temu, 18 października. Już wtedy pojawiło się wiele spekulacji na temat trzeciej części serii. Reżyser gry, Kevin Choteau, zdradził jednak, że wydanie kontynuacji nie jest w planach – chociaż wszystko miało ostatecznie zależeć od odbioru produkcji przez graczy. Jak wiemy, Requiem otrzymało przychylne recenzje od krytyków, cieszy się też dużym (i bardzo pozytywnym) zainteresowaniem na Steamie. Bardzo możliwe, że mogło to szybko przekonać twórców.

Skąd takie przypuszczenie? Na oficjalnej stronie Asobo Studio pojawiła się bowiem nowa oferta pracy na stanowisko starszego projektanta gier (ang. Senior Game Designer) z nastawieniem na A Plague Tale właśnie. Jak podaje ogłoszenie:

Do przyszłej produkcji poszukujemy starszego projektanta gier, który wesprze zespół odpowiedzialny za A Plague Tale: Requiem od fazy przedprodukcyjnej.

Jednym z wymagań na to stanowisko jest ogranie A Plague Tale: Innocence i/lub Requiem oraz doświadczenie z przygodowymi grami akcji. Bardzo więc prawdopodobne, że oferta dotyczy czegoś związanego z tymi produkcjami, jak chociażby rozszerzenia czy właśnie kontynuacji najnowszej części przygód Amicii i Hugona. Co ciekawe, przed premierą Requiem twórcy wystawili podobne ogłoszenie na stanowisko animatora pewnego projektu, który końcowo okazał się być właśnie nowym A Plague Tale.

Należy jednak podchodzić do tego z przymrużeniem oka – wcale nie musi chodzić o kolejne A Plague Tale, może być to po prostu jakaś produkcja z pokrewnego gatunku.

Ważna wydaje się być informacja o tym, że potencjalny pracownik będzie „brać udział w różnych fazach burzy mózgów”. Czegokolwiek więc Asobo Studio by nie tworzyło, jest to na bardzo wczesnym etapie produkcji.

  1. A Plague Tale: Requiem - recenzja. Jakość The Last of Us za pół ceny
  2. A Plague Tale Requiem - poradnik do gry
  3. A Plague Tale: Requiem - oficjalna strona gry
E3 2021