Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 października 2015, 11:43

autor: Góral

80 Days - bierzemy mobilną perełkę w podróż dookoła świata

W tym tygodniu do mobilnej perełki wybraliśmy znakomite 80 Days, które kilka dni temu doczekało się rozbudowanej aktualizacji, zapewniającej kolejne godziny rozgrywki.

Gry paragrafowe to specyficzny rodzaj rozrywki, niezbyt często spotykany w elektronicznym świecie. Brytyjskie studio inkle ma jednak spore doświadczenie z tym gatunkiem, głównie ze względu na serię Sorcery!. Swoją wiedzę uzdolniona ekipa przekuła w 2014 roku w świetne 80 Days, które zdobyło szereg branżowych wyróżnień i zgarnęło bardzo wysokie oceny w mediach. Projekt rozwijany jest po dziś dzień, czego efektem jest najnowsza aktualizacja.

Pierwotnie zadebiutowała ona pod koniec września jako dodatkowa zawartość w PC-towej wersji tytułu. Deweloperzy nie kazali jednak długo czekać posiadaczom oryginalnego, mobilnego wydania produkcji i wypuścili stosowny patch w zeszłym tygodniu, ulepszając i tak już znakomitą aplikację.

Wersja 1.2 dostępna jest w przypadku obu systemów operacyjnych (Android oraz iOS) i wprowadziła do rozgrywki aż 150 tysięcy kolejnych słów, trzydzieści nowych miast do odwiedzenia oraz dwa dodatkowe, duże wątki. Oryginalna wersja sama w sobie była już mocno rozbudowana, ale teraz oferuje historię opisaną przeszło 750 tysiącami słów, czyli jest większa niż pierwszych pięć powieści opowiadających o przygodach Harry’ego Pottera razem wziętych!

Samo 80 Days jest przygodówką z elementami gier RPG i ekonomii. Gracze wcielają się w Passepartouta, sługę Phileasa Fogga, który założył się, że odbędzie podróż dookoła świata w maksymalnie 80 dni. To jednak od nas zależy, czy wyprawa się powiedzie, gdyż podczas zabawy musimy dokonywać wielu ciężkich wyborów, troszczyć się o szereg rzeczy, zapewniając sobie i szefowi odpowiedni transport, dbając o noclegi, finanse itd.

Tytuł został wyceniony na 16 zł (Google Play) i 4,99 euro (około 21 zł) w AppStore. Gra zapewnia jednak mnóstwo świetnej zabawy i zachęca do wielu prób, więc kwota ta z pewnością nie jest wygórowana.