W piątym epizodzie Pierścieni Władzy pierwszy raz pojawiają się postacie w białych płaszczach. Jeszcze przed premierą serialu spekulowano kim są i jedna z teorii właśnie została obalona.
Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy ma kilka ważnych postaci, których tożsamości nie znamy. Nie wiemy także, jaki mają cel i do tej wąskiej grupy dołączyła trójka tajemniczych kapłanek w białych płaszczach.
W piątym odcinku serialu Amazona możemy zobaczyć, że wspomniane osoby w białych strojach docierają do krateru stworzonego przez Nieznajomego, który spadł z nieba. Wywnioskować z tego możemy, że poszukują owego mężczyzny. Jednocześnie scena obala jedną z pierwszych teorii, które pojawiły się tuż po debiucie zwiastunów serialu.

Amazon Prime Video kupisz tutaj
Może Cię też zainteresować:
Już w pierwszych prezentacjach Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy było widać, że wokół kapłanek roztacza się mroczna aura, która sugeruje związek z siłami zła. Pamiętając, że Sauron na Numenorze założył kult Morgotha, fani przyjęli, iż postać w białym płaszczu ze wstępnych materiałów może być właśnie upadłym Majarem. Zdjęcia przedstawiałyby wydarzenia mające miejsce w zachodnim królestwie ludzi.
Okazuje się jednak, że prawda jest całkowicie inna. Cała trójka postaci, która w napisach końcowych została wspomniana jako Mieszkaniec, Nomad i Asceta, ma ze sobą przedmioty sugerujące powiązanie z kultem i prawdopodobnie chodzi właśnie o wspomnianą wcześniej religię czczącą Morgotha. Nie ma jednak między nimi relacji pan-sługa, która charakteryzowałaby obecność Saurona. Dlatego raczej możemy wykluczyć, że domniemana liderka grupy jest upadłym Majarem.
Po co w takim razie trzy tajemnicze postacie poszukują Nieznajomego? Pozostają dwie, bardzo skrajne opcje. Jedna z teorii, ta także należy do dosyć starych, zakłada, że mężczyzna z nieba jest samym Sauronem. Nieznajomy jednak aktualnie nic nie pamięta. Przypuszcza się, że wierni słudzy będą starali się odnaleźć następcę Morgotha (czyli Nieznajomego, jeśli owa teoria się potwierdzi), żeby zajął należne mu miejsce i podbił Śródziemie.
Ale nie można zapomnieć o drugiej możliwości. Istnieje także teoria, według której Nieznajomy jest Błękitnym Czarodziejem, czyli jednym z Majarów. Valarowie zesłali go, żeby pomógł ludom Śródziemia na wschodzie odeprzeć siły Saurona. Wtedy trzy kapłanki śledziłyby mężczyznę, żeby powstrzymać go przed zrealizowaniem celu lub skorumpować. Tak silny sojusznik na pewno zagrażałby bezpieczeństwu zarówno ludzi, elfów, krasnoludów, jak i hobbitów.
Na ten moment brakuje konkretnej odpowiedzi. Wiemy, że wciąż nie ujawniono, kto jest Sauronem. Cel kapłanek w białych strojach też jest nieznany. W serialu pojawiły się tylko na chwilę i być może najbliższe epizody zdradzą więcej informacji i przekażą potrzebne odpowiedzi.
Serial:Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy(The Lord of the Rings: The Rings of Power)
premiera: 2022fantasyprzygodowyakcja
Nowy sezon Sezonów: 3 Odcinków: 16
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to serial inspirowany twórczością J.R.R. Tolkiena. Opowiada on historię tytułowych Pierścieni Władzy – potężnych artefaktów wykutych w Drugiej Erze Śródziemia. The Lord of the Rings: The Rings of Power został wyprodukowany dla platformy Amazon Prime Video jako najdroższy serial w historii (budżet pierwszego sezonu szacuje się na pół miliarda dolarów); głównymi twórcami są Patrick McKay i John D. Payne (scenarzyści Star Trek: W nieznane). Jego akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie stworzonym w wyobraźni brytyjskiego pisarza J.R.R. Tolkiena. Trwa Druga Era Śródziemia. Wówczas to wykuto potężne artefakty zwane Pierścieniami Władzy. Chcąc zyskać kontrolę nad nimi wszystkimi, Mroczny Władca Sauron wykuwa własny Pierścień. W produkcji wystąpili między innymi Robert Aramayo, Morfydd Clark, Joseph Mawle, Markella Kavenagh, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Maxim Baldry, Owain Arthur oraz Tom Budge. Zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii.
6

Autor: Zbigniew Woźnicki
Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.