Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2022, 12:45

Pierścienie Władzy dominują nad Rodem smoka w wynikach oglądalności

Fani fantasy w ostatnim czasie mogą świętować. Wszystko za sprawą seriali Ród smoka i Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, które rządzą na rynku streamingowym. Wiemy już, która z tych dwóch produkcji jest częściej oglądana.

Źrodło fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy; J.A. Bayona; Prime Video; 2022
i

Pierwsza bitwa na wyniki oglądalności między Rodem smoka a Władcą Pierścieni: Pierścieniami Władzy już za nami. Wcześniej mogliśmy dowiedzieć się, że ta druga produkcja jest największą premierą w historii platformy Amazon Prime Video. Najnowszą adaptację z uniwersum J.R.R. Tolkiena w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzało 25 milionów widzów na całym świecie.

Jednak od tamtej pory Amazon nabrał wody w usta i przestał dzielić się informacjami na temat oglądalności swojego flagowego serialu. Dlatego też ciężko było ocenić, która z produkcji fantasy cieszy się większą popularnością wśród widzów.

HBO Max kupisz tutaj

Jeśli zaś chodzi o Ród smoka, to wcześniejsze informacje donosiły, że serial ten może pochwalić się całkiem wysoką oglądalnością. Z niedawno udostępnionych danych wynikało, że każdy odcinek w USA oglądany jest przez 29 mln widzów na wszystkich platformach.

Za sprawą najnowszego rankingu Nielsena dowiedzieliśmy się, jakie seriale oglądane były najchętniej w dniach 29 sierpnia – 4 września (via Variety). Warto jednak zaznaczyć, że wyniki dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego, a także jedynie czasu spędzonego na platformach streamingowych.

Czego możemy dowiedzieć się z najnowszego zestawienia? W tamtym okresie najczęściej oglądanym serialem na platformach streamingowych w Stanach Zjednoczonych był Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. W podanych dniach dostępne były zaledwie 2 odcinki tej produkcji, jednak nie przeszkodziło to w osiągnięciu wyniku na poziomie 1,253 miliarda obejrzanych minut.

Pierścienie Władzy dominują nad Rodem smoka w wynikach oglądalności - ilustracja #1
Źródło fot.: Nielsen Streaming Content Ratings

Jak w porównaniu z Pierścieniami Władzy wypada Ród smoka? Okazuje się, że ten serial w tamtych dniach był oglądany przez widzów HBO Max przez jedynie 781 milionów minut, co uplasowało go dopiero na piątym miejscu. Co ciekawe, pozycję wyżej znajduje się Gra o tron, która w analogicznym tygodniu była oglądana przez 792 miliony minut.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Warto jednak pamiętać, że podane przez Nielsena wyniki dotyczą tylko godzin obejrzanych przy pomocy platform streamingowych. Ranking wyglądałby zdecydowanie inaczej, gdyby uwzględnieni byli widzowie, którzy oglądają Ród smoka na kanale HBO w telewizji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej