filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2022, 11:40

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 30 września - 2 października 2022 roku

Ana da Armas jako Marilyn Monroe w Blondynce wkracza na ekrany, a wraz z nią bohaterskie zwierzaki z DC i nowa odsłona Hokus Pokus od Disneya. Zobacz, co obejrzeć w ten weekend na VoD.

Źródło fot. DC Liga Super-Pets, Jared Stern, Warner Bros. Pictures, 2022 / Blondynka, Andrew Dominik, Netflix, 2022
i

W tym tygodniu zadebiutował film o Marilyn Monroe, o którym jeszcze przed premierą zrobiło się głośno, a i po niej nie ucichły komentarze i kontrowersje wokół niego. Nie jest to jednak jedyna warta uwagi pozycja. Pojawiła się również nowa odsłona disneyowskiej produkcji o siostrach Sanderson, które wróciły z zaświatów i szukają zemsty. Nowością jest także film animowany, w którym śledzimy losy czworonożnego przyjaciela Supermana oraz innych super-zwierzaków. To, a także inne nowości możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 30 września – 2 października 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Blondynka (Blonde) – Netflix

 1. Co to: film będący fikcyjnym portretem hollywoodzkiej ikony
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 28 września
 3. Rok premiery: 2022

Ana de Armas wciela się w ikonę amerykańskiej popkultury – Marilyn Monroe. Produkcja oparta na bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates opisywana jest jako odważny, fikcyjny portret hollywoodzkiej gwiazdy. Jest to mocny obraz, który zwraca uwagę na poważny problem – seksualizację. Nie brak jednak kontrowersji wokół produkcji. Ale przekonajcie się sami, jak z tym tematem i legendą Marilyn Monroe poradził sobie reżyser Andrew Dominik.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Blondynka
 2. Nasza recenzja filmu Blondynka

Film Blondynka obejrzysz na Netfliksie

Żywe trupy: 11 sezon (The Walking Dead) – HBO Max

 1. Co to: pierwsza część ostatniego sezonu hitu o świecie, gdzie zapanowała plaga zombie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 października
 3. Rok premiery: 2010

Żywe trupy wracają. I jest to początek końca, ponieważ hit AMC doczekał się wreszcie ostatniego sezonu. W nim będziemy przyglądać się spotkaniu grupy ze Wspólnotą, ogromną siecią społeczności, która dysponuje zaawansowanym sprzętem i ponad pięćdziesięcioma tysiącami ocalałych żyjących w różnych osadach. Ponadto sezon koncentruje się na konfrontacji grupy ze Żniwiarzami, tajemniczą frakcją wrogich ocalałych, która zaatakowała i zabrała Meridian, dawny dom Maggie i jej nowych ludzi, Strażników.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Żywe trupy

Serial Żywe trupy obejrzysz na HBO Max

Hokus Pokus 2 – Disney+

 1. Co to: sequel filmu Hokus Pokus z 1993 roku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 21 września
 3. Rok premiery: 2022

Trzy czarownice z Salem, które po tym, jak zostały skazane na śmierć, rzuciły zaklęcie pozwalające im powrócić do świata żywych, kolejny raz wkraczają na nasze ekrany. Minęło 29 lat odkąd ktoś zapalił świecę Czarnego Płomienia i wskrzesił siedemnastowieczne siostry. Czarownice łakną zemsty i tylko trzej licealiści są w stanie powstrzymać je przed zrujnowaniem wigilii Wszystkich Świętych w Salem. W głównych rolach oczywiście ponownie zobaczymy Sarah Jessicę Parker, Bette Midler i Kathy Najimyę. Jak wypadnie powrót do hitu Disneya sprzed wielu lat?

 1. Dowiedz się więcej o film Hokus Pokus 2

Film Hokus Pokus 2 obejrzysz na Disney+

My Best Friend's Exorcism – Amazon Prime Video

 1. Co to: horror komediowy, w którym licealistki muszą zmierzyć się z diabłem
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 30 września
 3. Rok premiery: 2022

Horror komediowy, w którym kluczem do zakończenia jest odpowiedź na pytanie – czy przyjaźń uczennic liceum, Abby i Gretchen, jest wystarczająco silna, aby pokonać diabła? Produkcja opowiada o owych przyjaciółkach, które zmagają się z typowymi dla dziewczyn w ich wieku problemami. Jednak pewnego dnia Gretchen zaczyna zachowywać się inaczej. Abby postanawia się temu przyjrzeć i dociera do przerażających faktów.

 1. Dowiedz się więcej o filmie My Best Friend’s Exorcism

Film My Best Friend’s Exorcism obejrzysz na Amazon Prime Video

Entergalactic – Netflix

 1. Co to: film inspirowany utworami z najnowszego albumu Kid Cudi’ego
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 30 września
 3. Rok premiery: 2022

Jabari to ambitny i czarujący artysta, który stoi u progu prawdziwego sukcesu. Wprowadził się do wymarzonego mieszkania na Manhattanie. I po tym, jak poznał nową sąsiadkę, Meadow, która zajmuje się fotografią, artysta musi zastanowić się, czy zdoła zrobić w swoim życiu miejsce dla miłości. Twórcą tego filmu animowanego jest muzyk Kid Cudi. Entergalactic to produkcja inspirowana utworami z jego najnowszego albumu.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Entergalactic

Film Entergalactic obejrzysz na Netfliksie

DC Liga Super-Pets (DC League of Super-Pets) – HBO Max

 1. Co to: film animowany, w którym poznajemy bohaterskie zwierzaki z DC
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 2 października
 3. Rok premiery: 2022

Lekka historia przedstawiająca losy heroicznych czworonogów z uniwersum DC. Owa produkcja koncentruje się na Krypto, psie Supermana. Bohater i jego pupil są nierozłączni – posiadają te same moce i razem walczą z przestępcami. Jednak kiedy Superman zostaje porwany, Krypto musi poradzić sobie w samodzielnej misji, w której wspierają go inne super-zwierzaki ze schroniska.

 1. Dowiedz się więcej o filmie DC Liga Super-Pets

Film DC Liga Super-Pets obejrzysz na HBO Max

Stary człowiek (The Old Man) – Disney+

 1. Co to: serial o byłym agencie, zmuszonym do zmierzenia się z przeszłością, przed którą uciekł
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 28 września
 3. Rok premiery: 2022

Grany przez Jeffa Bridgesa stary agent, który kilkadziesiąt lat temu uciekł z CIA, obecnie wiedzie życie na uboczu. Jego spokojną codzienność przerywa pojawienie się zabójcy, który chce odebrać mu życie. Dan Chase dowiaduje się wtedy, że aby zapewnić sobie przyszłość, musi pogodzić się z przeszłością. Jest to produkcja na podstawie książek autorstwa Thomasa Perry’ego.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Stary człowiek

Serial Stary człowiek obejrzysz na Disney+

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej