Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2022, 11:34

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

3 miesiące budował grobowiec ze Skyrima w domu

Jeden z fanów Skyrima odtworzył lokację Bleak Falls Barrow w postaci planszy do papierowego RPG-a osadzonego w uniwersum produkcji Bethesdy.

Papierowe RPG-i czy też gry planszowe bazujące na grach komputerowych zyskują na popularności i nie inaczej jest w przypadku Skyrima. Jeden z fanów tytułu Bethesdy postanowił odtworzyć lokację Bleak Falls Barrow w postaci planszy do gry The Elder Scrolls Call To Arms od Modipius Games.

Proces tworzenia mapy

Poza zdjęciami, którymi Nat1Video podzielił się ze społecznością Skyrima na Reddicie, udostępnił on również film, w którym dokładnie przedstawia proces tworzenia mapy. Wykonanie projektu zajęło mu blisko trzy miesiące, jednak patrząc na liczbę szczegółów można pokusić się o stwierdzenie, że i tak poszło dość szybko.

Jeśli kusi Was stworzenie własnej mapy, niekonieczne odzwierciedlającej lokacje ze Skyrima, to artysta podzielił się materiałami, jak i narzędziami, które posłużyły mu do wykonania Bleak Falls Barrow.

Tym, co zdecydowanie wyróżnią tę mapę od innych, jest oświetlenie LED, którego autor jest fanem. Dodaje ono dodatkowego charakteru całej budowli.

Skyrimowa babcia i reakcje fanów

W materiale Nat1Video nie przedstawiono jedynie samego procesu tworzenia – pojawiła się w nim również dobrze znana społeczności skyrimowa babcia. Twórca zaprosił ją do współpracy w ramach ogłoszonego na filmie konkursu, do którego pytania zadawała właśnie Shirley Curry.

Projekt Nat1Video nie przeszedł bez echa. Zarówno pod jego postem, jak i pod opublikowanym na YouTubie filmie, znalazło się grono fanów, którzy nie szczędzili artyście pochwał i gratulacji.

Chciałbym zobaczyć więcej takich projektów. To jest niesamowite. Tyle szczegółów! Niesamowite! – napisał SatansCatfish.

Wspaniała robota, Michael! Nie grałem jeszcze w Skyrima, ale budowla oddaje energię, miłość i wysiłek, które w nią włożyłeś. Szczególnie podobają mi się różne tekstury skał i ziemi, a także niesamowity efekt wody! – napisał Pulp Atelier.

Naprawdę warto było czekać! Wyszło wspaniale, Michael! Wszystko mi się podoba, chociaż myślę, że moją ulubionym elementem jest woda. Nie widziałem jeszcze tej techniki, a wygląda tak realistycznie. Świetna robota!!! – napisała Maria Hacker.

Nat1Video na swoim kanale ma również filmy przestawiające inne projekty, które stworzył. Są to m.in. lokacja Skyforge ze Skyrima czy Amon Sul stworzone na potrzeby gry Middle Earth Strategy Battle. Zatem jeśli jesteście fanami papierowych RPG-ów, zdecydowanie warto zapoznać się z jego twórczością.