Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2022, 11:15

autor: Adam Adamczyk

No Man's Sky - jak zdobyć kaptur i pelerynę

W No Man's Sky można spersonalizować postać, dodając jej kaptur i pelerynę. Podpowiadamy, jak to zrobić.

źródło: Steam | No Man’s Sky

Wielu graczy doskonale pamięta, jak krótko po premierze wyglądała gra No Man’s Sky. Twórcy obiecywali niepowtarzalne doświadczenie i ogrom możliwości, ale okazało się, że gra była w rzeczywistości wydmuszką. Dziś jest jednak inaczej. Po latach pracy, usprawnień i licznych aktualizacji w No Man’s Sky jest co robić, a niektórzy gracze, zwłaszcza nowi lub powracający do zabawy po dłuższym czasie nieobecności, są często zdezorientowani i nie wiedzą, jak znaleźć niektóre opcje. Dziś pokażemy Wam, jak w grze przypisać swojej postaci kaptur oraz pelerynę.

No Man’s Sky – jak zdobyć kaptur?

Kaptur nie został automatycznie dodany do opcji dostosowywania wyglądu postaci. Aby go zdobyć, trzeba wcześniej ukończyć zadanie „Pod gwiazdą rebelii”. W tym celu należy:

  1. wykonać lot na silnikach pulsacyjnych wokół dowolnej normalnej gwiazdy;
  2. kiedy pojawi się zakłócenie, trzeba zaakceptować koordynaty i udać się we wskazane miejsce;
  3. po wykonaniu kolejnych etapów, trzeba podażać za „głosem wolności”;
  4. po akceptacji zaproszenia otrzymamy „bilet do wolności”;
  5. dzięki niemu będziemy mogli dotrzeć do stacji banitów, gdzie po rozmowie z kilkoma NPC otrzymamy kaptur, który następnie będzie można założyć w menu modyfikatora postaci.

No Man’s Sky – jak zdobyć pelerynę?

Standardowej peleryny nie trzeba na szczęście odblokowywać. W modyfikatorze postaci pod plecakiem znajduje się nowa zakładka o nazwie „dostosuj pelerynę”, gdzie można ją aktywować.

Wyjątkiem jest „peleryna banitów”, ponieważ tę można odblokować jedynie po ukończeniu ekspedycji szóstej.

Jeżeli szukasz jeszcze więcej informacji na temat No Man’s Sky, to być może zainteresują Cię także inne nasze poradniki, w których opisaliśmy jak stworzyć własną eskadrę oraz jak znaleźć piratów.