Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2022, 12:34

autor: Adam Adamczyk

No Man's Sky Outlaws - jak znaleźć piratów?

Jednym z rodzajów zawartości, jaką do No Man's Sky wprowadza aktualizacja o nazwie Outlaws, są piraci. Ten poradnik pokaże Wam, jak ich znaleźć.

źródło: Steam | No Man’s Sky

No Man’s Sky to prawdziwy fenomen, który udowodnił, że z płytkiej i niezbyt angażującej rozgrywki można zrobić grę, która po latach przyciągnie wielu graczy. Niedawna aktualizacja Outlaws wprowadziła do tytułu dodatkową zawartość, na przykład opanowane przez piratów stacje kosmiczne. Nie każdy jednak wie, jak je znaleźć.

Jak znaleźć piratów w No Man’s Sky?

Najnowsza aktualizacja do NMS wprowadziła do gry sporo zawartości, ale gracze, którzy powracają do tej produkcji po dłuższym czasie mogą mieć problemy z odnalezieniem niektórych nowości. Przykładem są piraci – wiemy, że zostali wprowadzeni wraz z update’em, ale gra nie tłumaczy w żaden sposób, jak ich znaleźć. Sposób jest banalnie prosty, ponieważ wystarczy jedynie:

  1. zamontować w swoim statku dwa skanery: konfliktu (conflict scanner) oraz ekonomii (economy scanner);
  2. otworzyć mapę galaktyki;
  3. skanując lokacje znajdujące się na mapie, należy wyszukać system, który w swoim opisie będzie posiadał informację o treści „Pirate Controlled”;
  4. rozejrzeć się za stacją kosmiczną – wlatując do jej wnętrza zauważymy, że różni się od znanych nam stacji i jest częściowo zrujnowana; wewnątrz będą znajdować się piraci.

Piratów można odnaleźć także w inny, znacznie łatwiejszy sposób, lecz ten jest dostępny wyłącznie w zadaniu „Pod zbutowaną gwiazdą”, w którym musimy odwiedzić system, w którym znajdują się piraci.

Co piraci mają do zaoferowania?

Dotarcie do opanowanej przez piratów stacji kosmicznej to dopiero początek przygód, jakie wprowadził najnowszy update. Wchodząc z nimi w interakcje, możemy dobić handlu, ulepszyć statek, a także przyjąć od nich zadania, w ramach których będziemy musieli na przykład napaść na statek, czy odebrać towar handlarzom.

Aktualizacja Outlaws wprowadza oczywiście do gry znacznie więcej zawartości, niż okupowane przez piratów stacje kosmiczne. W grze można teraz także stworzyć własną eskadrę statków.